Firma Respro®

Założona w 1993 roku firma Respro® jest światowym liderem w zakresie produkcji masek antysmogowych przeznaczonych zarówno do zastosowań sportowych jak i miejskich. Centrala firmy oraz linia produkcyjna znajdują się w Wielkiej Brytanii. Produkty oferowane są w 26 krajach wliczając m.in. większość krajów UE, USA, Chiny, Indie i Singapore. Zwiększone globalne zapotrzebowanie wynika z rosnącej świadomości odnośnie jakości powietrza i jego wpływu na zdrowie. Spektakularne epizody smogowe obejmują Chiny, USA, Singapore, Indonezję, Indie ale również niestety Polskę.

Nadrzędnym celem Respro® jest przygotowywanie rozwiązań, które precyzyjnie odpowiadają na zaobserwowane zapotrzebowanie i pomagają zmieniać życie na lepsze. W rezultacie podejmowanych działań zaprojektowane produkty pomagają użytkownikom w środowiskach, gdzie jakość powietrza jest problemem i rozwiązują go zarówno podczas pracy, jak i w czasie wolnym. Znakomita reputacja Respro® wynika m.in. z wiedzy, kreatywności, dbałości o szczegóły i jakości wykonania. Połączenie tych cech powoduje, że produkty te są wyjątkowe.

 

Gwarancja Jakości®

 

Od samego początku firma Respro przywiązywała olbrzymią wagę zarówno do jakości wykonania swoich produktów jak i zapewnienia właściwej ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza.

Już w grudniu 1996 firma uzyskała certyfikat badania EC potwierdzający zgodność z obowiązującymi wówczas Dyrektywą Unijną 89/686/EWG i normą EN 149:1991.

W roku 2018 rozpoczęto badania produktów Respro w celu potwierdzenia ich zgodności z najnowszymi wersjami wymagań dla masek antysmogowych. Ze względu na wysokie kompetencje lokalnych jednostek notyfikowanych oraz pracowników firmy Brod, Producent zadecydował o przeprowadzeniu testów w Polsce w Centralnym Instytucie Ochrony Pracy w Łodzi. Proces formalny dotyczący uzyskania certyfikatu przebiegał pod nadzorem PRS SA z Gdańska. W roku 2019 zakończono badania na zgodność z normą EN 149: 2001 + A1:2019 potwierdzające klasę ochrony FFP1 dla masek wielokrotnego użytku oraz uzyskano certyfikat zgodności EU z Regulacją 2016/425 zastępującą Dyrektywę 89/686/EWG.

Powyższe dowody jakości są istotne dla użytkowników ze względu na dostępność na polskim rynku szeregu produktów nie posiadających żadnego potwierdzenia ochrony co wobec poziomu zanieczyszczeń i ich szkodliwości dla zdrowia ma bardzo duże znaczenie.

Zespół Respro®

 

Zespół Respro® tworzą osoby współpracujące ze sobą i zewnętrznymi ekspertami, otwarte na innowacje, odmienne pomysły i koncepcje, potrafiące wykorzystywać je w możliwie najszerszy sposób. Twórcy produktów łączą: fachową wiedzę, techniczny know-how i umiejętności produkcyjne, aby stworzyć gotowe rozwiązanie dla rynku. Taki styl pracy sprawia, że Zespół jest skuteczny, elastyczny i komunikatywny, ułatwia rozwijanie oferty i ma wpływ na rozwój firmy.

pixel