Maski Antysmogowe

Smog jest coraz poważniejszym problemem – wbrew pozorom nie tylko w dużych miastach. W miesiącach jesienno-zimowych zła jakość powietrza dotyka coraz większego obszaru Polski. Jeśli chcesz się ochronić przed wpływem pyłu zawieszonego na swoje zdrowie i samopoczucie, rozwiązanie jest bardzo proste: to maski antysmogowe Respro®. Postaw na jakość potwierdzoną trzema dekadami obecności na rynku oraz na innowacyjne technologie. Zapewnij sobie komfort i bezpieczeństwo oddychania w każdych warunkach!

Maseczki antysmogowe Respro® – skuteczność i komfort. Bez kompromisów.

Respro to producent masek antysmogowych, który produkuje te środki ochrony już od 1993 roku. Firma pochodzi z Wielkiej Brytanii, która zmaga się w dużym stopniu z zanieczyszczeniem powietrza. Doświadczenie zdobyte na tamtejszym rynku zaowocowało wyprodukowaniem innowacyjnego akcesorium, które od razu spotkało się z dużym zainteresowaniem odbiorców.

Od tamtego momentu upłynęło już niemal trzy dekady, a maseczki przeciwsmogowe Respro® były wielokrotnie modyfikowane – tak, aby ich użytkowanie było komfortowe, a ochrona przed zanieczyszczeniami niezawodna. Poznaj je bliżej i przekonaj się o ich skuteczności. Postaw na sprawdzone rozwiązania!

Czym wyróżniają się maseczki przeciwsmogowe Respro®?

Marki Respro® to klasa sama w sobie. Zabezpieczenie, na którym możesz polegać. Poznaj ich kluczowe zalety.

Niezawodność potwierdzona certyfikatami i atestami renomowanych ośrodków badawczych

Maseczki antysmogowe Respro® uzyskały europejski certyfikat CE, potwierdzający ich skuteczność. Każda z nich to środek ochrony osobistej kategorii III z gwarantowaną klasą ochronną FFP1 1 – potwierdziły to badania Centralnego Instytutu Ochrony Pracy w Łodzi w zakresie zgodności z normą EN 149:2001+A1:2009.

Wiele rozmiarów – jedna, solidna jakość

Respro® rozumie, że twarz każdej osoby jest inna. Dlatego nie istnieje coś takiego jak „uniwersalna maska przeciwsmogowa”. Jej rozmiar musi być dopasowany do wielkości twarzy użytkownika. W naszym asortymencie znajdziesz zarówno maski w rozmiarze S, odpowiednie także dla młodszych użytkowników, jak również M, L oraz XL. Sprawdź tabelę rozmiarów, aby dobrać odpowiednią wersję dla siebie.

Zaawansowane technologie, które gwarantują efektywność

Maski antysmogowe Respro® powstały w efekcie wieloletnich badań prowadzonych w kierunku komfortu użytkowania oraz skuteczności filtracji. Ich rezultatem jest wdrożenie w maskach szeregu unikalnych technologii, dzięki którym możesz odetchnąć z ulgą. Są to m.in.:

 • 4-Way Stretch Woven Shell – specjalny siateczkowy materiał, który sprzyja łatwemu odprowadzaniu ciepła nawet w gorącym klimacie;
 • X-mesh Sportsta – nowoczesne, siateczkowe panele po bokach, które wspierają wentylację i „oddychalność” maski,
 • Double Power Channel – specjalna konstrukcja zaworów, która pozwala ograniczyć do minimum opór powietrza w trybie Power Channel;
 • S-2 Aluminium Clip lub Plastic Nose Clip – „klips” na nos, który zwiększa szczelność maski i zapobiega jej parowaniu,
 • V-Wings – ruchome skrzydełka, dzięki którym można zwiększyć przepływ powietrza przez membranę zaworów,
 • Neotex – specjalna odmiana neoprenu, która zwiększa komfort noszenia maski,
 • Valve Pivot – system mocowania zaworu umożliwiający jego obrócenie tak, aby wydychane powietrze nie zaparowało okularów,
 • Velcro™ Fastener – wygodny rzep regulacyjny, który pozwala dopasować maskę do budowy głowy;
 • Reinforce Sewing – dodatkowo wzmocnione szwy w newralgicznych punktach maski, które zwiększają jej odporność na uszkodzenia,
 • Anatomic Shell Shape – anatomiczny kształt czaszy maski,
 • 2Valves – dwa zawory wydechowe;
 • Inter-change Mounting – prosty system montażu i demontażu filtra do maski przeciwsmogowej;
 • Comfort Filter – specjalne zakrzywienie filtra maski w taki sposób, aby świetnie przylegał do twarzy, ale nie krępował ruchów,
 • Silicon Membrane – silikonowa membrana, która świetnie sprawdza się zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach.

Szeroki wybór filtrów

Do masek przeciwsmogowych Respro dobierzesz szeroki wybór filtrów wymiennych – możesz je dopasować do swojego stylu życia oraz planowanego sposobu użycia akcesorium. Dostępne są np. filtry z maksymalnie niskim oporem powietrza, jak i o podwyższonej gęstości i wydłużonym czasie eksploatacji.

Bogaty wybór typów masek

Respro® oferuje maski w kilku liniach: sportowej, Techno oraz Cinqro. Znajdziesz pomiędzy nimi model odpowiedni dla profesjonalnych sportowców, jak i użytkowników miejskich czy też osób, które chcą korzystać z ochrony w miejscu pracy.

Zapoznaj się bliżej z maskami przeciwsmogowymi Respro® i wybierz tę, która najlepiej odpowiada Twoim oczekiwaniom. Sprawdź też wymienne filtry oraz inne akcesoria dostępne w naszym ofercie. Zapewnij sobie wysoką jakość oddychania bez kompromisów!

Zobacz też:

  pixel