Zestawy

Korzystasz z maski antysmogowej Respro®? Jeśli tak, zapewne wiesz, że musisz regularnie wymieniać filtry – tak, aby utrzymać wysoki poziom ochrony przed cząstkami stałymi oraz szkodliwymi związkami chemicznymi. Z myślą o Twojej wygodzie przygotowaliśmy gotowe zestawy filtrów do masek antysmogowych tej renomowanej marki. To w 100% oryginalne akcesoria wymienne, kompatybilne z profesjonalnymi akcesoriami Respro® - zarówno starszego, jak i nowszego typu. Kup wybrany komplet, aby zaoszczędzić!

Dlaczego warto inwestować w zestawy filtrów do maseczek antysmogowych?

Filtry w maskach antysmogowych trzeba regularnie wymieniać. Co to tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jest to konieczne, ponieważ to właśnie na filtrze gromadzą się:

 • zanieczyszczenia, przed którymi on chroni, w tym cząstki PM 10, PM 2.5, a także mniejsze, do PM 0.2, grzyby, kurz, roztocza, pyłki, a także substancje chemiczne,
 • wilgoć, która jest efektem oddziaływania środowiska naturalnego, ale także oddychania.

Ich połączenie z upływem czasu zwiększa ryzyko namnażania się szkodliwych drobnoustrojów, jak również obniża skuteczność filtracji. Dlatego producent zaleca regularną wymianę filtra. W przypadku filtrów Respro® rekomendowane jest założenie nowego wkładu po ok. 70-80 godzinach aktywnego noszenia. Należy trzymać się tej zasady, ponieważ zwiększa to bezpieczeństwo oraz higienę stosowania tego środka ochrony indywidualnej.

Sama wymiana filtra w masce jest prosta, dzięki innowacyjnemu systemowi zdejmowania i wkładania tego elementu. Dlatego poradzisz sobie z tym bez problemu – jedyne, o co musisz zadbać, to dobranie w pełni kompatybilnego wkładu, tj. odpowiedniego modelu oraz rozmiaru.

Z uwagi na częstotliwość, z jaką konieczna jest wymiana wkładu w akcesorium ochronnym, najbardziej opłacalnym rozwiązaniem są zestawy filtrów do masek antysmogowych. Wybierając jeden z nich:

 • oszczędzasz czas – kupujesz raz i cieszysz się niezawodnym zabezpieczeniem na znacznie dłuższy czas. Zawsze masz też pod ręką zapasowy filtr, który można wymienić w dowolnym momencie,
 • oszczędzasz pieniądze – zakup dwupaku czy innego zestawu filtrów do maseczek ochronnych oznacza mniejszy wydatek na pojedynczą sztukę. To się po prostu opłaca!

Właśnie dlatego zestawy filtrów do masek antysmogowych cieszą się bardzo dużym powodzeniem w naszym sklepie. I Ty sprawdź, jakie modele są dostępne, i spośród nich wybierz odpowiedni dla siebie!

Jakie zestaw filtrów do maseczek ochronnych oferujemy?

Respro® oferuje bogatą gamę różnorodnych filtrów do masek. Dlatego również zestawy wkładek wymiennych są dostępne w kilku wersjach. Dobierz tę, która najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby jako użytkownika. Oto, czym wyróżniają się poszczególne modele.

 • Filtr Cinqro Sport to model zapewniający najniższy ze wszystkich opór powietrza. Oddychanie przez niego jest najbardziej komfortowe, co sprawia, że jest popularny wśród osób aktywnych korzystających z maski podczas biegania czy uprawiania innego sportu outdoorowego. Został w nim zastosowany elektrostatyczny filtr Hepa-Type, który skutecznie radzi sobie z pyłami, kurzem i pokrewnymi zanieczyszczeniami, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.
 • Filtr Cinqro Urban to model, w którym połączono stosunkowo niski opór powietrza z wysokim poziomem filtracji. Poza filtrem Hepa-Typ zastosowano tutaj warstwę węgla aktywnego, która pochłania m.in. spaliny samochodowe i przemysłowe, jak również kwaśne gazy czy tlenki. Ta wersja filtra świetnie sprawdza się w warunkach miejskich, zarówno podczas uprawiania sportu, jak i spacerów po metropolii.
 • Filtr HT-250 to model o największej ze wszystkich gęstości, wynoszącej aż 250 g/cm2. Przekłada się to na wysoką efektywność filtracji PM 10, PM 2,5 oraz cząstek stałych o bardzo drobnych średnicach, nawet na poziomie 0,2 mikrometra (PM 0.2). Są one również bardziej odporne na eksploatację – można je stosować bez wymiany nawet do 80 h. Należy przy tym pamiętać, że są rekomendowane przy umiarkowanej aktywności, z uwagi na nieco wyższy opór powietrza.

Co jeszcze zawierają nasze zestawy filtrów do masek antysmogowych?

W zestawach filtrów do maseczek ochronnych Respro, poza dwoma filtrami wybranego typu, znajdziesz również komplet akcesoriów dodatkowych, które pomogą zadbać o bezpieczeństwo. Są to:

 • zestaw 20 szt. jednorazowych masek FFP2 – ich stosowanie jest wymagane z uwagi na pandemię w niektórych krajach na świecie. Przydadzą Ci się więc podczas podróży, jak również np. przy wykonywaniu prac remontowych z dużym udziałem pyłu;
 • płyn do dezynfekcji Respro Sanitiser w sprayu – służy do dezynfekowania filtra wymiennego po każdym użyciu maski. Jego stosowanie pomaga przedłużyć czas eksploatacji wkładu i podnosi jego bezpieczeństwo.

Nie jesteś pewien, który zestaw filtrów do masek antysmogowych Respro® będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy? Skontaktuj się z naszym zespołem, a chętnie Ci podpowiemy. Sprawdź i złóż zamówienie!

  pixel