Dezynfekcja Masek i innych przedmiotów

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi sposobów dezynfekcji oferowanych przez nas masek Respro i równocześnie nieregularnymi dostawami środka Respro Sanitizer chcemy wyjść naprzeciw Państwa oczekiwaniom i zaproponować alternatywne metody dezynfekcji.

Po pierwsze oferowane przez nas maski w przypadku zastosowań antysmogowych mogą być stosowane wielokrotnie ale nawet wówczas w związku z rozwijającą się na powierzchni filtra florą bakteryjną należy zadbać o ich dezynfekcję. Podstawowym środkiem oferowanym przez firmę Respro jest Respro Sanitizer – środek bazujący na rozcieńczonym kwasie podchlorawym. Należy zadbać aby odkazić zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną cześć maski oraz obu powierzchni filtra. Dodatkowo producent zaleca okresowe pranie otuliny maski (bez filtra). Te wskazania użytkowe są zawarte w instrukcji użytkowania.

W przypadku stosowania masek jako środka zmniejszającego ryzyko zarażenia koronawirusem dezynfekcja masek jest niezwykle istotna.  Ze względu na brak ciągłości dostaw środka Respro Sanitizer będziemy Państwa informować o kolejnych partiach.

Niezależnie od tego zamierzamy wprowadzić inne środki umożliwiające niszczenie bakterii i wirusów. Generalnie wśród metod pozwalających na niszczenie wirusów i bakterii należy wskazać:

a) jonizację – czyli generowanie jonów o ładunku ujemnym,

b) promieniowanie UV np. poprzez zastosowanie odpowiednich lamp lub żarówek,

c) oddziaływanie temperaturą w wysokości 60-70 stopni (pasteryzacja) przez okres min. 30 minut. Patrz:
    https://respro.com.pl/Czy-maski-Respro-mozna-poddac-dezynfekcji-termicznej-pasteryzacji-blog-pol-1585315898.html

d) ozonowanie – czyli generowanie cząstek ozonu, posiadających silne własności utleniające. Metoda bardzo skuteczna wymagająca zachowania pewnej ostrożności.

W naszej ofercie pojawiła się pierwsza seria urządzeń jonizacyjnych – Linecorr OZO-0001 opisanych na naszej stronie. 

Umieszczenie maski w bliskiej odległości urządzenia pozwoli na redukcję osiadających na niej wirusów.  Urządzenie to może również służyć do dezynfekcji innych przedmiotów i ubrań oraz redukcji obecności ozonu w powietrzu m.in. generowanego przez komputery a także bakterii, roztoczy i nieprzyjemnego zapachu.

pixel