Maski Respro a Koronawirus

W związku z wieloma pytaniami dotyczącymi zastosowań masek Respro w kontekście epidemii Koronawirusa chcielibyśmy przedstawić poniższe informacje:

 • Maski Respro niewątpliwie zmniejszają ryzyko poprzez odpowiednie mechanizmy filtracji.

 • Środkiem, który dodatkowo jest przydatny w takich sytuacjach jest Respro Sanitiser, który zarówno odkaża sam filtr jak również jako środek antyseptyczny nadaje się do odkażania rąk i innych częsci ciała narażonych na kontakt z bakteriami i wirusami.

 • Maski Respro przeszły testy certyfikacyjne na zgodność z normą EN-149, w trakcie których sprawdzono zdolności filtracyjne masek dla cząsteczek o rozmiarach od 0,02 mikrometra do 2 mikrometrów z medianą 0,6 mikrometra. 

 • Wielkość Koronowirusa (Corona Virus) to ok 0,1 mikrometra. Nie prowadzi się w ramach procedury certyfikacyjnej badań , które dowodzą skuteczności filtracji wirusów i bakterii, należy jednak wziąć pod uwagę, iż maski wyposażone w filtry z warstwą Hepa Type (CE HT 250, Sportowe lub kombinacyjne) mają zdolność ich wyłapywania z określonym prawdopodoboeństwem wynikającym z klasy ochrony. Odpowiednio klasy ochrony:
  FFP1 - zapewnia min. 80% ochrony
  FFP2 - min 94% ochrony,
  FFP3 - min. 99% ochrony.
  Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że wraz ze wzrostem klasy ochrony rosną znacznie opory oddychania.

 • Równocześnie warto dodać, że wirus przenosi się drogą kropelkową - co oznacza to, iż pomimo jego bardzo małych rozmiarów jego nośnik (kropelka, pył, zanieczyszczenie), na którym on się transportuje zdecydowanie przekracza 0,2 mikrometra. Oznacza to, że element "nośnik+wirus" jest dość skutecznie filtrowany przez maskę.

 • Połączenie działania filtra wraz z aerozolem Respro Sanitiser zwiększa skuteczność działania. 

Podsumowując, maski Respro wraz z preparatem Sanitizer nadają się zarówno do ochrony przed smogiem, alergenami i spalinami jak i moga być wykorzystywane w trakcie podróży w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się.

pixel