Czy makijaż przeszkadza w noszeniu maski antysmogowej?

2021-09-24
Czy makijaż przeszkadza w noszeniu maski antysmogowej?

Kobiety są piękne bez względu na to, czy się malują, czy nie. Jednak w ostatnich latach makijaż stał się nieodłącznym ich towarzyszem, jest traktowany często jako uzupełnienie każdej stylizacji. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia do pracy lub na zakupy bez umalowanej twarzy, zwłaszcza w dużych miastach. Tutaj jednak często zanieczyszczenie powietrza jest tak duże, że bez maski antysmogowej lepiej nie wychodzić. Czy w związku z tym makijaż przeszkadza w jej noszeniu?

Maska antysmogowa a makijaż – czy wpływa na jej skuteczność?

Makijaż, w tym przede wszystkim podkład, puder i szminka, nie zmniejszają skuteczności maseczki antysmogowej. Warto jednak mieć na uwadze, że maska musi być naprawdę dobrze dopasowana, dobrej jakości, z nowoczesnymi filtrami. Jeśli tak nie będzie to połączenie kosmetyków, potu, gorącego oddechu i tarcia może podrażnić skórę. Makijaż, który będzie zablokowany, „zduszony” między maską a skórą, zacznie brudzić maseczkę lub wpychać się w pory skóry.

Czy maska antysmogowa niszczy makijaż?

Jak już wspomniano wyżej, aby makijaż w masce antysmogowej pozostał nienaruszony, trzeba przede wszystkim zadbać o dobrze dobraną maskę. Zanim więc zdecydujesz się na zakup takiego produktu, wykonaj odpowiednie pomiary twarzy i głowy:

  • Użyj centymetra, kawałka materiału lub sznurka, by owinąć nim głowę w okolicach brwi. Następnie odczytaj lub zmierz uzyskaną długość. Wynik zapisz.
  • Następnie wykonaj pomiar od punktu pomiędzy oczami nad nosem do końca podbródka (miarkę poprowadź nad nosem). Zapisz wymiar.
  • Na końcu zmierz obwód szyi.

Kiedy już masz wszystkie trzy wymiary, przejdź do tabeli rozmiarów producenta i odczytaj, jaki rozmiar maski (S, M, L czy XL) do Ciebie pasuje.

Makijaż w masce antysmogowej – na co zwrócić uwagę?

Oprócz odpowiedniego dobrania rozmiaru maski antysmogowej, chcąc mieć pewność, że makijaż pod nią nie ulegnie zniszczeniu, warto zwrócić uwagę na jakość używanych kosmetyków. Najlepiej użyć wodoodpornego lub matowego podkładu i szminki, które się nie rozmazują. Warto spryskać twarz sprayem utrwalającym makijaż, który przedłuży jego trwałość. Pamiętaj też, żeby nie poprawiać cały czas maski, gdy ją nosisz. Dobrze dopasowana powinna pozostawać na miejscu i nie utrudniać oddychania lub mówienia.

Każdą maseczkę antysmogową, bez względu na to, czy nosisz makijaż, czy nie, należy czyścić i dezynfekować. Trzeba regularnie wymieniać filtry. Optymalny czas jego aktywnego użytkowania nie powinien przekraczać 40 godzin. Poza tym powierzchnie filtra wymagają dezynfekcji po każdym użytkowaniu. W tym celu warto zakupić bakteriobójczy, hipoalergiczny środek w formie atomizera o nazwie handlowej Respro Sanitiser 50ml. Jest bezpieczny dla skóry, nie wpływa na makijaż, nie stanowi zagrożenia w przypadku połknięcia i może być z powodzeniem stosowany przez alergików.

Czy ważny jest materiał, z którego wykonana została maska antysmogowa?

Podczas kupowania maski antysmogowej, która ma służyć także podczas noszenia makijażu, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. W przypadku masek Respro wykorzystano innowacyjny materiał – Neotex™, czyli specjalny gatunek neoprenu o strukturze pełnej pęcherzyków powietrza gąbki. Dzięki temu osoba, która ją nosi, może liczyć na maksymalny komfort. Oddychający materiał i specjalnie zaprojektowane zawory umożliwiają swobodny przepływ dużych ilości powietrza, dzięki czemu twarz nie poci się i nie dochodzi do powstawania pary.

Maski antysmogowe, które mają być nakładane na umalowaną twarz, muszą być wykonane z materiałów wysokiej jakości, którą potwierdza certyfikat. Należy dodatkowo sprawdzić, czy produkt posiada potwierdzenie standardów bezpieczeństwa (ważny Certyfikat Badań Typu UE oraz Deklarację Zgodności).

Pamiętaj, że makijaż nie przeszkadza w noszeniu maski antysmogowej pod warunkiem, że jest wykonany trwałymi kosmetykami, a sam produkt ochronny wyprodukowany został z najwyższej jakości materiałów.

pixel