Wszystko o maskach antysmogowych

Jak działa filtr w masce antysmogowej?

Najważniejszym elementem każdej maski antysmogowej jest filtr, ponieważ to on odpowiada za oczyszczanie powietrza. Jego konstrukcja oraz sposób wykonania bezpośrednio wpływają na skuteczność filtracji.
Przeczytaj więcej

Uprawianie sportu w czasie smogu

Regularna aktywność fizyczna na świeżym powietrzu ogranicza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych. To fakt, z którym zgodzi się każdy lekarz i dietetyk. Oczywiście rodzaj i intensywność aktywności muszą być dopasowane zarówno do wieku, jak i płci, stanu zdrowia i ogólnej sprawności konkretnej osoby. Sprawdź jak przygotować się do uprawiania sportu w czasie smogu!
Przeczytaj więcej

Jakie oznaczenia powinna mieć maska antysmogowa?

Jakie oznaczenia powinna mieć maska antysmogowa?

Na polskim rynku istnieje wiele marek i modeli masek antysmogowych i sporo osób zadaje sobie następujące zasadnicze pytania. Jaką maskę wybrać? Jaka maska będzie dla mnie najlepsza? Która maska spełnia wymagane normy i jakie to są normy? Jakie oznaczenia powinna mieć tzw. maska antysmogowa?


Przeczytaj więcej

Jaką wybrać maskę do biegania?

Jaką wybrać maskę do biegania?

Dzień, jak co dzień. Wstajesz, zakładasz bieliznę, wygodne spodnie i koszulkę. Na ramieniu odtwarzacz, a na stopach ergonomiczne buty. Tak przygotowany na poranny trening wybiegasz z klatki, wprost na zatłoczoną ulicę. Delikatnie pokasłujesz od zimnego, niezbyt rześkiego powietrza. Wtem dostrzegasz coraz szybciej biegnącego, młodego, zamaskowanego mężczyznę. Spanikowany chcesz już przed nim uciekać, kiedy ten... radośnie pozdrawia Cię kiwnięciem ręki i kontynuuje spokojny trucht. Czyżby szaleniec? Nie – rozsądny biegacz, który wie, że przed smogiem należy się chronić. Pomaga mu w tym maska Respro.


Przeczytaj więcej

Jaką wybrać maskę na rower?

Jaką wybrać maskę na rower?

Nadchodzi ten punkt dnia – przejażdżka na rowerze, czy to w celach dojazdu do pracy lub szkoły czy to w celach rekreacyjnych. Zakładasz wygodny strój, wsiadasz na jednośladowiec i całą drogę jesteś eskortowany przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Teraz pewnie myślisz „Tak na pewno…Może w innym życiu...”. Otóż nie! Zakładając chroniącą Cię przed zanieczyszczeniami powietrza maskę Respro, korzystasz z najbardziej zaawansowanych technologii, stworzonych na potrzeby brytyjskiego wojska. Brzmi obiecująco, prawda?


Przeczytaj więcej

Maski antysmogowe a maski treningowe

Maski antysmogowe a maski treningowe

Można z całą pewnością powiedzieć, że maski antysmogowe na dobre zagościły na sklepowych półkach, w ofercie wielkich sieci sklepów czy na ulicach polskich miast. Pewną nowością natomiast są maski treningowe, które dopiero torują sobie drogę na polskim rynku i budzą pewnego rodzaju ciekawość, a wygląd i  słowo ,,maska” w nazwie powoduje pojawianie się pytań czy to produkty podobne, czy może sprawdzą się w takich samych sytuacjach, czy odpowiadają podobnym potrzebom oraz dla kogo są przeznaczone.


Przeczytaj więcej

Maski antysmogowe

Maski antysmogowe

Coraz więcej osób interesuje się kwestią zanieczyszczeń, powstaje wiele akcji społecznych związanych chociażby z monitorowaniem jakości powietrza w miastach czy inicjatyw ustawodawczych, jednakże wiele z tych działań ma charakter długofalowy, a ich efekty będziemy mogli odczuć zapewne dopiero za kilka lat. Ważniejszym zagadnieniem jest jak możemy działać tu i teraz, aby zapewnić sobie maksymalną ochronę. Odpowiedzią są maski antysmogowe.


Przeczytaj więcej

Kluczowe Punkty dotyczące Maski

Kluczowe Punkty dotyczące Maski

Czy zapewnia skuteczne uszczelnienie? Czy materiał filtracyjny jest zgodny ze specyfikacją? Czy maski są wygodne?


Przeczytaj więcej

Czym jest filtr DACC?

Czym jest filtr DACC?

Filtr wykorzystuje Materiał Dynamicznego Węgla Aktywnego (DACC™) z 95% czystym splotem węglowym, początkowo opracowanym przez Brytyjskie Ministerstwo Obrony do użytku w ochronie przed substancjami chemicznymi i bakteriami w czasie wojny.


Przeczytaj więcej

Czym są filtry submikronowe L-Resistance HEPA-type?

Czym są filtry submikronowe L-Resistance HEPA-type?

Filtry submikronowe L-Resistance to filtry, które wyłapują cząsteczki do 0,3 mikrona. Filtry Sportsta, Cinqro, Allergy wykorzystują technologię elektrostatycznie naładowanych włókiem, które przyciągają cząsteczki.


Przeczytaj więcej
pixel