Jaką wybrać maskę do biegania?

2020-10-18
Jaką wybrać maskę do biegania?

Dzień, jak co dzień. Wstajesz, zakładasz bieliznę, wygodne spodnie i koszulkę. Na ramieniu odtwarzacz, a na stopach ergonomiczne buty. Tak przygotowany na poranny trening wybiegasz z klatki, wprost na zatłoczoną ulicę. Delikatnie pokasłujesz od zimnego, niezbyt rześkiego powietrza. Wtem dostrzegasz coraz szybciej biegnącego, młodego, zamaskowanego mężczyznę. Spanikowany chcesz już przed nim uciekać, kiedy ten... radośnie pozdrawia Cię kiwnięciem ręki i kontynuuje spokojny trucht. Czyżby szaleniec? Nie – rozsądny biegacz, który wie, że przed smogiem należy się chronić. Pomaga mu w tym maska Respro.

Dlaczego warto biegać w masce?

Na powyższe pytanie najprostszą, a zarazem najbardziej trafną odpowiedzią byłoby ,,Sorry, taki mamy klimat". Taki, czyli jaki? Niestety - zanieczyszczony. Statystyki są alarmujące – normy pyłu zawieszonego i gazów w atmosferze w naszym kraju są drastycznie przekroczone. Co poniektórzy zalecają zostać w domu i przeczekać, aż front powietrza ,,wywieje" to, co nad nami niefortunnie zawisło. Jednak wiele osób nie chce tracić czasu na siedzenie w domu lub biegać wyłącznie na elektrycznej bieżni na siłowni, a woli mimo niskiej temperatury biegać na zewnątrz. Tym którzy chcą biegać na wolnym powietrzu polecamy założyć wtedy maskę Respro. Jest to niezbędny element treningu w okresie jesienno-zimowym, gdyż jak podają statystyki WHO – Polska jest europejskim liderem w kategorii zanieczyszczenia. Jeżeli, drogi czytelniku, jesteś z górskiego kurortu, takiego jak Żywiec i myślisz, że stan powietrza w Twoim mieście jest na tyle dobry, żeby biegać bez maski, to jesteś w błędzie. Miasto to znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych w Polsce i wyprzedza nawet...Kraków! Podczas biegania przyspiesza bicie serca, tętno, a wraz z nimi częstotliwość oddechu. Przeciętny biegacz oddycha częściej i obficiej, niż statystyczny pieszy, stąd wniosek jest prosty: dostarczy swojemu organizmowi więcej szkodliwych, toksycznych dla organizmu substancji. A mówili, że sport to zdrowie... I mieli rację! Tak, jak biegacz potrafi uchronić się przed zimnem odpowiednią, termoizolacyjną odzieżą i poradzi sobie z nieciekawą nawierzchnią dzięki butom z grubszą podeszwą, tak nie straszny mu będzie smog z maską Respro.

Dzięki wymiennym filtrom kurzu oraz pyłu PM 2,5 (szczególnie niebezpiecznego, najdrobniejszego, który przenika przez pęcherzyki płucne do krążenia), unikalnym zaworom wydechowym oraz wyjątkowemu wyprofilowaniu, maski Respro staną się doskonałą barierą chroniącą przed negatywnym działaniem zanieczyszczonego powietrza.

Jaką maskę wybrać?

Firma Respro stawia na bezpieczeństwo i komfort klientów, którzy pragną uchronić się przed szkodliwym działaniem smogu. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu inżynierów powstały maski dopasowane do Twoich oczekiwań. W zależności od miejsca, w którym trenujesz i Twoich indywidualnych preferencji, razem z Respro dobierzesz maskę, za sprawą której bieganie stanie się jeszcze większą frajdą.

W ofercie marki znajdziesz maski takie jak: Sportsta, Cinqro i Techno+, które w szczególnym stopniu dedykowane są biegaczom. Jeżeli biegasz w miejscu o zwiększonym stężeniu zawieszonego pyłu i zależy Ci na maksymalnym dopływie świeżego powietrza z zachowaną wysoką filtracją, wybierz model Sportsta. Model ten posiada filtr cząstek stałych HT-250, zatrzymujący cząsteczki pyłów o wielkości mniejszej niż jeden mikron! Shell maski wykonany jest z wysokogatunkowego neoprenu z dużą zawartością pęcherzyków powietrza, który sprawia, że noszenie maski jest wyjątkowo komfortowe. Unikalne zawory Powa Elite zapewniają optymalny przepływ powietrza, nawet przy dużym wysiłku fizycznym i przyspieszonym oddechu. Silikonowe membrany wysokiej jakości odporne są na zmiany temperatury i nie zmieniają swoich właściwości nawet w czasie mrozów lub upałów. Maska Sportsta sprzedawana jest w trzech rozmiarach M, L i XL oraz w dwóch kolorach – camo i czarnym.

Tym natomiast, którzy poza szybkim przepływem powietrza przy zwiększonej częstotliwości oddechu cenią sobie szczególną wygodę i niepowtarzalny design, zaleca się model Cinqro, dostępny w szerokiej gamie kolorów. Wyposażenie maski w podwójny zawór Powa-Elite, sprawia, że bieganie w tej masce jest wyjątkowo komfortowe, albowiem zapewniona jest maksymalna filtracja bez nadmiernego zwiększenia oporów oddychania. Warto również wspomnieć o szerokiej gamie dostępnych kolorów – camo, różowy i czarny. Maska ta dostępna jest w rozmiarach M, L i XL.

Nowością w sportowej rodzinie Respro jest maska Techno+, w porównaniu do podstawowego modelu Techno, ta maska została wyposażona w zawory Powa-Elite, które zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby jak najlepiej odprowadzać ciepło i nadmiar wilgoci zapewniając jednocześnie mały opór powietrza przy oddychaniu. Jako jedyna ze wszystkich masek Respro jest wyposażona w tzw. Pro-Seal, który zapewnia jeszcze większe uszczelnienie maski i zapobiega dostawaniu się nieoczyszczonego powietrza wewnątrz maski przez ewentualne szczeliny. Jest to akcesorium, które pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie maski do twarzy użytkownika. W zestawie z maską Techno+ dołączono filtr HT-250. Maska ta jest dostępna w dwóch oryginalnych wersjach kolorystycznych i w rozmiarach M, L i XL.

W każdej z masek umieszczono filtr HT-250 – wysokosprawny filtr powietrza, będący w stanie zatrzymać większość zanieczyszczeń chemicznych o średnicy mniejszej, niż 2,5 mikrometra! Z kolei w zestawie z maską Cinqro znajdują się dwa filtry – HT-250 oraz kombinacyjny. Drugi z wymienionych, to wyjątkowy filtr łączący właściwości filtru HT-250 oraz absorbującego szkodliwe związki chemiczne DACC. Wykorzystuje on materiał Dynamicznego Węgla Aktywnego, w 95% wykonanego z czystego splotu węglowego. Jest on szczególnie ważny dla tych, którzy biegają przy ruchliwej, tonącej w spalinach ulicy. Warto wspomnieć, że filtr DACC opracowany został na potrzeby Brytyjskiego Ministerstwa Obrony do użytku w ochronie przed substancjami chemicznymi i bronią biologiczną w czasie wojny. Jeżeli po zakupieniu maski okoliczności Twojego treningu ulegną zmianie, możesz zamontować w niej inny, dostosowany do panujących warunków filtr – wszystkie są kompatybilne z każdym z wymienionych typów masek.

Unikalne technologie Respro

Na koniec warto wspomnieć o unikalnych technologiach zastosowanych w celu poprawy wentylacji. Dzięki specjalnym zaworom PowaElite, za sprawą technologii 2Valves (dwa zawory wydechowe przyspieszające odprowadzanie pary wodnej, ciepła i dwutlenku węgla), zminimalizowany został opór wydychanego powietrza. Ponadto unikalny system montowania zaworu Valve Pivot (wykorzystany w masce Cinqro i Techno+) pozwala na jego obrót, przez co wydychane powietrze nie spowoduje powstania pary wodnej na okularach czy też goglach, a technologia V-Wings, polegająca na zastosowaniu w obudowie zaworu ruchomych skrzydełek, dodatkowo zwiększy przepływ powietrza. Kiedy już zainwestujesz w idealnie dobraną maskę, rodzi się pytanie – jak o nią zadbać? W zależności od częstotliwości jej użytkowania będziesz musiał odpowiednio często zmienić filtr (średnio starcza na 70-80 godzin aktywnego użytkowania, co oznacza ponad miesiąc korzystania z produktu), a w przypadku przybrudzenia samej maski wystarczy, że upierzesz ją w pralce.

Dlaczego Respro?

Marka Respro jest liderem na skalę międzynarodową. Produkty sygnowane logiem firmy dostępne są w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. Noszą je sportowcy wyczynowi oraz amatorzy, jak i popularni celebryci. Producent dokłada wszelkich starań, by maski były nie tylko bezpieczne i stanowiły skuteczną obronę przed smogiem, lecz także stały się unikatowym, rozpoznawalnym elementem garderoby. Dbając o szczegóły i jakość wykonania oraz nieustannie wdrażając innowacyjne pomysły, firma wychodzi wciąż na przeciw rosnącym oczekiwaniom klientów. Dzięki Respro Twój poranny jogging czy wieczorny bieg staną się jeszcze lepszą, bezpieczniejszą i zdrowszą formą troski o ciało. Wybierz jedną z masek i sprawdź, jak wygląda nowoczesny, modny i racjonalny sport!

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel