Jaką wybrać maskę na rower?

2020-10-13
Jaką wybrać maskę na rower?

Nadchodzi ten punkt dnia – przejażdżka na rowerze, czy to w celach dojazdu do pracy lub szkoły czy to w celach rekreacyjnych. Zakładasz wygodny strój, wsiadasz na jednośladowiec i całą drogę jesteś eskortowany przez Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. Teraz pewnie myślisz „Tak na pewno…Może w innym życiu...”. Otóż nie! Zakładając chroniącą Cię przed zanieczyszczeniami powietrza maskę Respro, korzystasz z najbardziej zaawansowanych technologii, stworzonych na potrzeby brytyjskiego wojska. Brzmi obiecująco, prawda?

Maska antysmogowa – przyjaciółka każdego rowerzysty

Nie sposób nie usłyszeć o drastycznie pogarszającym się stanie polskiego powietrza. Zewsząd słychać głosy ekspertów z wielu dziedzin – począwszy od nauk ścisłych, skończywszy na medycznych – o bardzo szkodliwym wpływie zanieczyszczeń na zdrowie. Wszechobecny smog może być przyczyną nie tylko licznych dolegliwości ze strony układu oddechowego, ale również problemów sercowych, naczyniowych, a nawet prowadzić do nowotworów. Wraz z postępem cywilizacyjnym emisja niekorzystnych związków chemicznych i pyłów rośnie. Problem zanieczyszczeń nie tyczy się wyłącznie mieszkańców miejskich aglomeracji, lecz dotyka również zamieszkujących obszary niezurbanizowane. Okazuje się, że może być on praktycznie zniwelowany za pomocą specjalistycznych masek antysmogowych na rower. Firma Respro, ponad dwudziestoletni lider w dziedzinie produkcji najwyższej jakości masek ochronnych, dysponuje szerokim wachlarzem asortymentu dostosowanego do potrzeb miłośników dwóch kółek z całego świata. W zależności od okoliczności, w których przychodzi Ci jeździć na rowerze, marka proponuje akcesoria dostosowane do temperatur, charakteru środowiska w którym najczęściej jeździsz i preferowanego stylu jazdy. Solidna, niepowtarzalna i niezawodna – taka powinna być maska antysmogowa, której szukasz do jazdy na rowerze.

Dla każdego coś dobrego

Wybierając pierwszą, idealnie dopasowaną do oczekiwań maskę, można mieć spory mętlik w głowie – Respro oferuje szeroki wachlarz produktów przeznaczonych dla cyklistów. Każdy z nich może poszczycić się doskonałą filtracją, przy równoczesnej, niestwarzającej oporów wentylacji. Ponadto każdy model zapewnia komfort, dzięki idealnemu dopasowaniu do twarzy użytkownika.

Fanom sportowych emocji i szybkiej jazdy dedykowana została maska Sportsta. Model ten posiada filtr cząstek stałych HT-250, zatrzymujący cząsteczki pyłów o wielkości mniejszej niż jeden mikron! Shell maski wykonany jest z wysokogatunkowego neoprenu z dużą zawartością pęcherzyków powietrza, który specjalnie wyprofilowany sprawia, że noszenie maski jest wyjątkowo komfortowe. Z kolei unikalne zawory Powa Elite zapewniają optymalny przepływ powietrza, nawet przy dużym wysiłku fizycznym i przyspieszonym oddechu. Silikonowe membrany wysokiej jakości odporne są na zmiany temperatury i nie zmieniają swoich właściwości nawet w czasie mrozów lub upałów. Maska Sportsta sprzedawana jest w trzech rozmiarach M, L, XL oraz w dwóch kolorach – camo i czarnym.

Z kolei model Cinqro to połączenie wygody, bezpieczeństwa (w zestawie z maską dołączone są dwa filtry – HT-250 i kombinacyjny) oraz swobody (podwójny zawór Powa Elite). Maska Cinqro wyróżnia się nowoczesnym designem i bardzo wysoką jakością wykonania, dzięki czemu idealnie spełnia swoje zadanie i perfekcyjnie przylega do twarzy. Wygoda użytkowania to również priorytet – maski Cinqro są lekkie i nie powodują otarć i uczucia dyskomfortu w trakcie noszenia. Część twarzowa wykonana została z oddychającego neoprenu, który wzmocniony został specjalnie zaprojektowanymi szwami. Warto również wspomnieć o szerokiej gamie dostępnych kolorów – camo, różowy i czarny. Maska ta dostępna jest w rozmiarach M, L i XL.

Nowością w sportowej rodzinie Respro jest maska Techno Plus, w porównaniu do podstawowego modelu Techno, ta maska została wyposażona w zawory Powa-Elite, które zostały zaprojektowane i wykonane tak, aby jak najlepiej odprowadzać ciepło i nadmiar wilgoci zapewniając jednocześnie mały opór powietrza przy oddychaniu. Jako jedyna ze wszystkich masek Respro jest wyposażona w tzw. Pro-Seal, który zapewnia jeszcze większe uszczelnienie maski i zapobiega dostawaniu się nieoczyszczonego powietrza wewnątrz maski przez ewentualne szczeliny. Jest to akcesorium, które pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie maski do twarzy użytkownika. W zestawie z maską Techno Plus dołączono filtr HT-250. Maska ta jest dostępna w dwóch oryginalnych wersjach kolorystycznych i w rozmiarach M, L i XL.

W szczególnie zanieczyszczonym, ruchliwym centrum miasta, gdzie oprócz pyłów zawieszonych doskwiera toksyczne działanie lotnych, drobnocząsteczkowych związków, dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie filtra kombinacyjnego (Cinqro Urban). Filtr ten jest dołączony w zestawie do maski Cinqro, jednak można ten filtr dokupić osobno i zastosować w każdej masce Respro, a jedynym o czym trzeba pamiętać to dopasowanie rozmiaru filtra do rozmiaru maski (jeśli posiadamy maskę w rozmiarze M to należy zastosować filtr M).

Wszystkie z wymienionych wyżej masek posiadają wymienne filtry, których żywotność szacowana jest na blisko 80 godzin jazdy! W sytuacji, gdy minie ten czas lub filtr ulegnie wyraźnemu zanieczyszczeniu, można wymienić go na dowolny, dostępny filtr (pełna kompatybilność filtrów z każdym typem maski).

Postaw na Respro!

Na rynku można znaleźć wiele produktów, mających służyć ochronie przed smogiem, często w bardzo niskich cenach, co niestety – nie przekłada się na ich jakość. Mając na uwadze często nieznane źródła, z których pochodzą, warto zainwestować w sprawdzoną, wykonaną z atestowanych materiałów maskę, która ponadto posiada certyfikat zgodności z europejską normą EN 149. Założona w 1993 roku firma Respro jest nieustannie światowym liderem jakości i innowacyjności produktów, tworzonych na rzecz problemów w środowisku sportów miejskich. Znakomita reputacja marki to zasługa setek ekspertów, ich szerokiej wiedzy i kreatywności. W trosce o zadowolenie klientów firma zapewnia nie tylko znakomity asortyment, lecz także indywidualną pomoc w wyborze odpowiedniego produktu. Rozwijając się, nieustannie wdraża pomysły użytkowników, które zawsze stawia na pierwszym miejscu.

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel