Czy maska przeciwsmogowa dla rowerzysty ma sens?

2021-07-29
Czy maska przeciwsmogowa dla rowerzysty ma sens?

W sezonie zimowym w powietrzu pojawia się smog, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i przeszkadza w normalnym oddychaniu. Z tego powodu dobrym pomysłem okazuje się zainwestowanie w specjalne maski przeciwsmogowe. Pozwalają one na filtrowanie powietrza. Na rynku istnieją specjalne modele stworzone z myślą o osobach aktywnych. Kiedy warto z nich skorzystać i jak działają?

Maska przeciwsmogowa na rower

Aktywność fizyczna wiąże się ze zwiększonym zapotrzebowaniem na tlen, dlatego podczas szybszego oddychania do płuc dostaje się znacznie więcej szkodliwych zanieczyszczeń. Z tego powodu w trakcie treningów warto stosować specjalne maski antysmogowe. Na rynku pojawiają się produkty stworzone z myślą o aktywności, które zapewniają komfort użytkowania w trudnych warunkach, a jednocześnie skutecznie filtrują powietrze. Takie maski sprawdzą się nawet w przypadku jazdy na rowerze.

Pył zawarty w powietrzu może powodować problemy z płucami, a także przenikanie szkodliwych substancji do krwi. Jazda na rowerze po mieście bez odpowiedniej maski stanowi zatem poważne zagrożenie dla zdrowia. Z tego powodu takie produkty są wyposażone w odpowiedni filtr. Wyróżnia się następujące rodzaje wkładów:

  • węglowy,
  • HEPA,
  • bioaktywny.

Maska przeciwsmogowa na rower powinna skutecznie zatrzymywać zanieczyszczenia, a jednocześnie pozwalać na przenikanie dużej ilości powietrza. Z tego powodu osoby aktywne najczęściej korzystają z produktów wyposażonych w filtry HEPA. Takie maski obejmują również specjalne zawory, które można zaobserwować np. w modelu CE Cinqro dostępnym w sklepie Respro. Dzięki temu podczas aktywności fizycznej można oddychać bez uczucia dyskomfortu.

Maska dopasowana do twarzy rowerzysty

Aby maska dla rowerzysty była skuteczna, konieczne jest wybranie modelu odpowiednio dopasowanego do kształtu twarzy danej osoby. Nie może on odstawać, ponieważ wówczas nie będzie skuteczny. Z tego powodu podobnych produktach stosuje się szereg technologii, które mają za zadanie zwiększyć komfort ich użytkowania. Wśród nich można znaleźć takie rozwiązania, jak:

  • Comfort Filter – filtr zaprojektowany w taki sposób, by przylegać do maski, ale jednocześnie nie krępować ruchów twarzy,
  • Anatomic Shell Shape – kształt, który zapewnia doskonałe przyleganie do dowolnego kształtu twarzy,
  • Velcro™ Fastener – rzep pozwalający na łatwe regulowanie bez krępowania ruchów,
  • S-2 Aluminium Clip – aluminiowy nosek, który zapewnia możliwość dopasowania do kształtu nosa i zapewnienia szczelności maski,
  • O2 Neopren – odpowiednio wyprofilowany materiał zapewniający komfort noszenia maski.

Maska antysmogowa dla rowerzysty wykonana z zastosowaniem nowoczesnych technologii jest komfortowa w użytkowaniu, a zarazem zapewnia pełną ochronę przed zanieczyszczeniami zawartymi w powietrzu. Takie produkty są wyposażone w specjalne systemy i zawory, które pozwalają na dostosowanie nawet do bardzo wymagającego wysiłku fizycznego. Sprawdzają się także w trakcie gorących i bardzo zimnych dni. Dzięki nim nie musisz rezygnować z aktywności nawet w trakcie zimy, kiedy to zanieczyszczenie powietrza jest zdecydowanie największe.

Maska antysmogowa dla rowerzysty w sportowym wydaniu

Maski antysmogowe stworzone z myślą o rowerzystach cechują się również ciekawym, typowo sportowym designem. Dzięki temu ich użytkownik wygląda profesjonalnie i nie rzuca się w oczy. Połączenie funkcjonalnych technologii ze stylowym designem sprawia, że na korzystanie z masek antysmogowych decyduje się coraz więcej osób. W ten sposób aktywność fizyczna może przebiegać w zdrowy sposób, bez obawy o wdychanie szkodliwych substancji.

Maski smogowe dla rowerzystów różnią się od siebie dokładnym wyglądem, dlatego trafiają w gusta zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Występują one w kilku rozmiarów, więc można z łatwością dopasować odpowiedni egzemplarz do wielkości twarzy danej osoby. Co więcej, sprawdzają się one nawet w przypadku użytkowników noszących okulary, ponieważ zastosowane technologie ograniczają gromadzenie się pary na szkłach.

pixel