Czy maski antysmogowe można prać?

2022-02-28
Czy maski antysmogowe można prać?

Prawidłowo dopasowana maska ​​antysmogowa z certyfikatem może skutecznie zmniejszyć liczbę zarazków i cząstek stałych obecnych w powietrzu, którym oddychasz. Biorąc pod uwagę jej działanie i to, że czasami zakładasz ją na kilka godzin dziennie, pojawia się pytanie, w jaki sposób dbać o czystość takiego produktu? Czy można go prać? Wyjaśniamy.

Z czego składa się maska antysmogowa Respro?

Producent masek antysmogowych Respro wyszedł naprzeciw oczekiwaniom klientów i stworzył środki ochrony osobistej do wielokrotnego użytku. Dzięki temu każdy, kto kupi maseczkę dopasowaną do swojej twarzy i odpowiednio o nią zadba, będzie mógł cieszyć się jej użytkowaniem przez lata.

Co wpływa na taką długowieczność maski ochronnej od Respro? Przede wszystkim jej konstrukcja. Podstawą jest ergonomiczny i nowoczesny shell, czyli czasza, która dobrze przylega do twarzy i dostosowuje się do każdej budowy. Kolejną rzeczą jest wymienny filtr, który odpowiada za zatrzymywanie wszelkich zanieczyszczeń, cząstek stałych, alergenów, pyłków, wirusów itp. To dzięki niemu masz pewność, że produkt skutecznie chroni Twoje zdrowie.

Całą konstrukcję masek antysmogowych Respro wzbogacono o innowacyjne rozwiązania, takie jak:

  • wzmocnione szwy,
  • panele umożliwiające naturalny przepływ powietrza,
  • trwały nosek,
  • wytrzymały rzep, który nie krępuje ruchów,
  • dwa zawory wydechowe,
  • prosty w obsłudze system wymiany filtra.

Czy maski antysmogowe można prać?

Jak czyścić maski? W przypadku masek przeciwsmogowych Respro można prać jedynie shell wykonany z neoprenu. Zanim jednak to nastąpi, trzeba usunąć filtr i wyjąć zawór. Pranie należy przeprowadzić ręcznie w letniej wodzie z dodatkiem odrobiny delikatnego detergentu. Przy normalnych warunkach użytkowania maski taką czynność zaleca się przeprowadzać nie częściej niż raz w miesiącu. Najczęściej jednak wystarczy przetarcie czaszy wilgotną gąbką lub ściereczką, aby usunąć widoczne zabrudzenia.

Maska antysmogowa – jak czyścić i pielęgnować filtr

O ile w przypadku czaszy maski przeciwsmogowej nie zaleca się zbyt częstego prania, o tyle w przypadku jej filtra, wskazane jest regularne czyszczenie. Jednak nie chodzi tu o jego pranie lub zanurzanie w gorącej wodzie, bo wtedy mogłoby dojść do nieodwracalnego uszkodzenia produktu. Ważna jest regularna dezynfekcja filtra, która pozwala utrzymać go w czystości i zapobiec roznoszeniu zarazków i zanieczyszczeń po shellu maski.

Jedynym polecanym przez producenta produktem jest oryginalny bakteriobójczy i hipoalergiczny środek w formie atomizera sprzedawany jako spray Respro Sanitiser. Produkt ten wykorzystuje rozcieńczony kwas podchlorowy, który skutecznie neutralizuje zanieczyszczenia, ale jest łagodny dla skóry. Po spryskaniu powierzchni filtra wystarczy poczekać, aż środek sam odparuje. Czynność tę dla własnego bezpieczeństwa należy wykonywać każdorazowo po użytkowaniu maski.

Jak często wymieniać filtr maski antysmogowej Respro?

Założeniem producenta maseczek przeciwsmogowych Respro było stworzenie produktu wielokrotnego użytku. Dlatego więc nie mogło zabraknąć możliwości dokupienia oryginalnych filtrów na wymianę. Zaleca się użytkowanie jednego filtra nie dłużej niż przez 70 godzin (przy normalnym trybie życia). Jeśli maseczka jest wykorzystywana do pracy w ciężkich warunkach lub noszona w środowisku o dużym stężeniu zanieczyszczeń, producent rekomenduje częstszą wymianę.

Warto mieć na uwadze, że filtry do maseczek antysmogowych Respro występują w kilku różnych wariantach, dlatego należy dopasować ich rodzaj do modelu posiadanego akcesorium. Poza kompatybilnością z daną maską sprawdź również rozmiar filtra. On też powinien odpowiadać wielkości noszonego produktu. Polecamy od razu zakup filtrów w zestawach, które zapewnią Ci komfort ciągłego użytkowania akcesorium. Mając pod ręką zapasowy filtr, zawsze możesz go wymienić i nieprzerwanie cieszyć się pewną ochroną swojego zdrowia.

Wszelkie niezbędne akcesoria do utrzymywania masek antysmogowych Respro w czystości znajdziesz w naszym sklepie online. W razie wątpliwości nasz dział obsługi klienta służy pomocą i chętnie podpowie, jaki produkt wybrać.

pixel