Czy maski antysmogowe warto zabrać ze sobą na wakacje?

2021-06-30

Pytania o to, czy maska antysmogowa na wakacje to dobre rozwiązanie, pojawiają się coraz częściej – zwłaszcza w kontekście obecnej sytuacji pandemicznej. Zastanówmy się zatem, jak takie akcesorium może pomóc w czasie urlopu, nie tylko w kontekście koronawirusa. Dowiedz się, przed czym ochroni Cię ten produkt.

Maska antysmogowa na wakacje – kiedy może się przydać?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że półmaski stały się powszechnie stosowanym środkiem ochrony osobistej, z myślą o ograniczeniu transmisji koronawirusa. W wielu krajach, w tym w Polsce, wprowadzono nakaz ich noszenia w przestrzeni publicznej. Właśnie dlatego maska przeciwsmogowa na wakacje jest akcesorium coraz częściej umieszczanym w bagażu.

Dziś niemal na całym świecie obowiązuje nakaz chronienia ust oraz nosa – głównie wewnątrz budynków oraz w komunikacji publicznej, ale także na zewnątrz. W roli takiego zabezpieczenia może się sprawdzić również odpowiednio dobrana maska antysmogowa. Należy jednak upewnić się, czy wymogi w odwiedzanym państwie nie wskazują na konkretny typ środka ochrony. Czasem konieczne może być np. zastosowanie maski chirurgicznej lub zgodnej ze standardem FFP2. Wówczas sięgnięcie po standardową maskę antysmogową na wakacjach, z uwagi na wymogi prawne, może być niewystarczające. W takich sytuacjach, np. przy korzystaniu z pociągu czy autobusu, warto ją wymienić np. na jednorazową maseczkę FFP2, a później powrócić do zapewniającej wyższy poziom komfortu maski przeciwsmogowej.

Warto przy tym pamiętać, że zagrożenie COVID-19 to nie jedyny powód, dla którego maska antysmogowa na wakacje może być przydatna. Może być Ci również niezbędna, jeśli wybierasz się do dużych miast, w których jest problem z jakością powietrza. Na liście najbardziej zanieczyszczonych metropolii znajdują się np. indyjskie Delhi i Agra, Lahore w Pakistanie, Pai w Tajlandii i wiele chińskich miast. Wysokiego poziomu smogu i innych zanieczyszczeń można się też spodziewać w krajach Ameryki Południowej, ale także np. w europejskich stolicach, np. w Madrycie.

Jaka maska przeciwsmogowa na wakacje sprawdzi się najlepiej?

Chcesz zabrać maskę antysmogową na wakacje? Jeśli tak, przyjrzyj się przede wszystkim markowym modelom, które łączą certyfikowaną jakość filtracji z wysokim komfortem noszenia. Jeżeli urlop spędzasz w ciepłym kraju, zwróć też uwagę na to, jak dobrze Twoja maska poradzi sobie z odprowadzaniem potu oraz czy jest dostatecznie cienka, aby zapewniała dobrą wymianę powietrza.

Dobrym wyborem mogą być maski Respro. Wyróżniają się:

  • wykonaniem z dobrze oddychającego materiału – czasza nie podrażni wrażliwej skóry i zapewni dobry komfort wymiany powietrza, a także odprowadzania potu i pary wodnej,
  • obecnością zaworów, które jeszcze bardziej obniżają opór powietrza i sprzyjają lepszemu oddychaniu,
  • systemem regulacji podnoszącym komfort noszenia,
  • wysokiej jakości wymiennymi filtrami – możesz dobrać model do typu zanieczyszczeń, na jakie będziesz narażony w podróży. Filtry HEPA chronią przed PM 10, PM 2,5, a także znacznie mniejszymi cząstkami, nawet na poziomie PM 0,2 oraz kurzem, roztoczami, grzybami czy pyłkami, a z aktywnym węglem dynamicznym – przed zanieczyszczeniami chemicznymi, np. kwaśnymi gazami czy tlenkami unoszącymi się w powietrzu,
  • łatwością utrzymania w czystości – zewnętrzną czaszę możesz uprać, a filtry szybko wymienić.

Dlatego to często wybierane środki ochrony osobistej przez osoby, które wybierają się w podróż – bez względu na kierunek wyprawy, jej czas trwania czy planowaną aktywność.

Wybierając maskę antysmogową na wakacje, zwróć także uwagę na jej design. Wybierz uniwersalny model, który będzie pasował bez względu na stylizację – minimalizm jest zawsze w cenie!

Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat masek antysmogowych Respro i uzyskać wsparcie przy wyborze najlepszej opcji, skontaktuj się z naszym doradcą. Chętnie podpowiemy, który model maski i jakie filtry zabrać na najbliższy wyjazd.

pixel