Dlaczego warto wybrać Respro?

2020-10-21
Dlaczego warto wybrać Respro?

Marka Respro

W grudniu 1952 roku w Londynie przez kilka dni utrzymywał się tzw. wielki londyński smog, który powstał na skutek połączenia mgły i spalin samochodowych oraz dymu z kominów domów i fabryk. W wyniku tego zjawiska śmierć poniosło nawet dwanaście tysięcy osób. Problemy z zanieczyszczeniami powietrza doprowadziły do zmiany prawa, uchwalono ustawę o czystym powietrzu, dzięki czemu zredukowano emisję gazów do atmosfery. To właśnie w Wielkiej Brytanii powstała marka masek antysmogowych, która od wielu lat dokłada wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom masek możliwość oddychania czystszym, przefiltrowanym powietrzem, a jednocześnie umożliwić uprawianie aktywności fizycznej wszędzie tam gdzie normy zanieczyszczeń są przekroczone.

Brytyjska marka Respro została założona w 1993 roku i jest światowym liderem w dziedzinie produkcji masek antysmogowych klasy premium. Maski produkowane są na terenie Wielkiej Brytanii, a nie jak większość masek tego typu w Chinach, i dystrybuowane do 26 krajów na całym świecie. Respro produkuje maski zarówno do codziennego użytku jak i maski o profilu sportowym.

W grudniu 1996 roku firma Respro uzyskała certyfikat badania EC potwierdzający zgodność z obowiązującymi wówczas Dyrektywą Unijną 89/686/EWG i normą EN 149:1991. W roku 2019 zakończono z kolei badania na zgodność masek z normą EN 149:2001 + A1:2019 potwierdzające klasę ochrony FFP1 dla masek wielokrotnego użytku. W konsekwencji uzyskano certyfikat zgodności EU z Regulacją 2016/425, która zastąpiła Dyrektywę 89/686/EWG. Zgodność z wyżej wskazanymi normami świadczy o jakości masek, a informacje o zgodności z konkretnymi normami są istotne dla użytkowników ze względu na dostępność na polskim rynku szeregu produktów nie posiadających żadnego potwierdzenia ochrony, co wobec poziomu zanieczyszczeń i ich szkodliwości dla zdrowia ma bardzo duże znaczenie. Należy także podkreślić, że maski sprzedawane na terytorium Unii Europejskiej winny być zgodne z normami europejskimi, a nie normami ustalonymi dla produktów sprzedawanych na rynku amerykańskim czy azjatyckim.

Marka Respro produkuje maski przeznaczone do użytku codziennego, które polecane są dla osób przebywających w miejscach o wysokich wskaźnikach zapylenia, które najczęściej występuje na ulicach dużych miast. Maski o profilu sportowym są przeznaczone dla osób, które nawet w niesprzyjających warunkach pogodowych nie chcą rezygnować z aktynowości na zewnątrz.

Bardzo dobra renoma masek antysmogowych Respro wynika z ich jakości, niezawodności, oryginalnego designu, praktycznych właściwości, dbałości o szczegóły i spełniania europejskich norm. Każdy egzemplarz maski Respro wykonywany jest z największą starannością i z najwyższej jakości materiałów, co powoduje, że maska tej firmy będzie Ci towarzyszyć przez wiele lat. Dzięki szerokiej gamie produktów i rozmiarów, każdy może znaleźć dla siebie odpowiednią maskę, skrojoną na miarę indywidualnych potrzeb.

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel