Filtry w maskach Respro

2020-10-08
Filtry w maskach Respro
Elementem, który filtruje zanieczyszczenia jest filtr – zwany czasami sercem maski, z uwagi na znaczącą rolę, którą pełni. W maskach antysmogowych Respro wykorzystywanych jest kilka rodzajów filtrów: HT-250, Cinqro Sport oraz filtr kombinacyjny (Cinqro Urban).

Filtr HT-250 jest to uniwersalny filtr o gramaturze 250g/cm2, typu Hepa, który zapewnia ochronę przed cząstkami stałymi i w podstawowym zakresie przed szkodliwymi związkami chemicznymi. Zwiększona gramatura filtra pozwala na wydłużenie czasu eksploatacji w porównaniu z pozostałymi filtrami. Filtr ten jest w stanie wyłapać drobinki o średnicy już od 0,02 mikrometra i doskonale sprawdzi się przy filtracji cząstek pyłowych PM 2.5 czy PM.10.

Filtr Cinqro Sport, tak jak HT-250 jednakże o mniejszej gramaturze, przy wyłapywaniu cząsteczek zanieczyszczeń wykorzystuje elektrostatycznie naładowane włókna. Ten filtr także doskonale radzi sobie z wyłapywaniem cząsteczek stałych, co jest szczególnie ważne w środowisku miejskim, w którym najczęściej występuje zjawisko pyłów zawieszonych. Dla osób, które chcą uprawiać aktywności sportowe w masce, ten filtr, będzie zdecydowanie najlepszym wyborem z uwagi na najmniejsze opory przy oddychaniu.

Filtry Cinqro Urban łączą wykorzystanie dwóch unikalnych technologii - Hepa-Type i DACC. Do wyłapywania zanieczyszczeń wykorzystywane są elektrostatycznie naładowane włókna oraz warstwa z węgla aktywnego. Włókna Hepa-Type wyłapują cząsteczki zanieczyszczeń i kurzu oraz pyłki, a węglowy filtr DACC zatrzymuje szkodliwe substancje, kwaśne gazy, tlenki, spaliny i inne niebezpieczne dla zdrowia związki chemiczne.

Przy wyborze filtrów należy zwrócić uwagę w jakim środowisku najczęściej będziemy ich używać. Jeśli zdecydowanie przeważać będą pyły zawieszone warto wybrać filtr Hepa-Type, jeśli mamy zaś do czynienia z szerszym spektrum zagrożeń (pyłami, spalinami i innymi związkami chemicznymi) lepszym wyborem może być filtr kombinacyjny. W maskach Respro wszystkie typy filtrów są kompatybilne z każdą maską, ważne jest jedynie, aby rozmiar maski odpowiadał rozmiarowi filtra.

Filtry są elementami maski, które należy regularnie wymieniać, co ok. 70-80 godzin aktywnego używania filtra, co zazwyczaj odpowiada okresowi 4-6 tygodni. Jeśli przed upływem tego okresu zauważymy, że filtr jest bardzo mocno zabrudzony lub oddychanie jest utrudnione, także zaleca się wymianę filtra na nowy. Trzeba także podkreślić, iż kategorycznie odradza się prania filtra, które zniszczy zarówno elektrostatycznie naładowaną warstwę Hepa-Type, jak i warstwę z aktywowanego węgla.
Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel