Jak dbać o maskę antysmogową Respro?

2020-10-01
Jak dbać o maskę antysmogową Respro?
Maski Resprośrodkami ochrony osobistej do wielokrotnego użytkowania, które mogą posłużyć przez lata, jeśli pamięta się o ich odpowiednim używaniu i pielęgnacji. W pierwszej kolejności trzeba wyjaśnić, że maska składa się z ergonomicznego shella, który ściśle przylega do twarzy oraz z filtra, nazywanego sercem maski, odpowiadającego za filtrowanie zanieczyszczeń, pyłków i związków chemicznych. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości rzepów, które nie zaczepiają się o shell, nie ma ryzyka, że dojdzie do zniszczenia maski jeśli przypadkowo rzep jej dotknie.

Shell maski, po wyjęciu z niego filtra, można prać, jednakże zaleca się aby było to pranie ręczne, w chłodnej wodzie, z minimalnym użyciem detergentów. Trzeba jednak pamiętać, że w większości ewentualnych zabrudzeń wystarczy jedynie przetarcie shella maski wilgotną gąbką czy ściereczką. Filtr maski nie nadaje się do prania, które mogłoby nieodwracalnie uszkodzić elektrostatycznie naładowane włókna lub warstwę węgla aktywowanego, wykorzystywanych w filtrach marki Respro. Jedynym polecanym przez producenta sposobem na utrzymywanie higieny filtra jest spray – Respro Sanitiser, którego używanie jest zalecane po każdorazowym używaniu maski. Substancją czynną użytą w Sanitiserze jest rozcieńczony kwas podchlorowy, który nie szkodzi skórze, nie szkodzi w wypadku połknięcia, a także może być stosowany przez alergików. Czas użytkowania filtra wynosi około 70 godzin, a używanie Respro Sanitiser nie przedłuża jego żywotności, dlatego po upływie ok. 4-6 tygodni filtr należy wymienić na nowy.

Produkty brytyjskiej marki Respro należą do produktów klasy premium, co oznacza, że przy odpowiednim dbaniu o maskę może ona posłużyć wiele lat. Jest to także o tyle istotne, że maska antysmogowa może być używana jako środek ochrony w celu minimalizowania ryzyka zakażenia się koronawirusem, jako ochrona przed smogiem w okresie jesienno-zimowym, ale także jako ochrona przed alergenami czy przed zanieczyszczeniami, pochodzącymi ze spalin samochodowych w ruchu miejskim. Warto zatem dbać o swoją maskę i regularnie wymieniać w niej filtry, aby mogła efektywnie chronić przez cały rok.

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel