Jak działają w praktyce maski antysmogowe Respro Sportsta i Cinqro? - Test wykonany przez Bikeworld.pl

2017-06-11
Jak działają w praktyce maski antysmogowe Respro Sportsta i Cinqro? - Test wykonany przez Bikeworld.pl

Uprawianie sportu w mieście wiąże się z koniecznością stawienia czoła wielu przeszkodom, wśród których coraz poważniejszy problem stanowi kiepska jakość powietrza. Sprawdziliśmy, jak w praktyce radzą sobie sportowe maski antysmogowe Respro, biorąc na warsztat modele Sportsta i Cinqro

Sport to zdrowie - tak powie każdy, to nie spędzil jesieni lub zimy w jednym z polskich miast dotkniętych plagą smogu. Problem staje się coraz poważniejszy - kolejne inicjatywy władz mające ograniczyć zanieczyszczenie powietrza w metropoliach w zasadzie sprowadzają się do paneli dyskusyjnych o tym, jak poprawić sytuację. W wielu miastach nie potrafi się nawet jednoznacznie określić, co jest kluczowe dla tak dużego zanieczyszczenia - czy jest to kwestia spalin samochodowych, przemysłowych czy kominów i pieców węglowych.

O ile problem złej jakości powietrza w miastach dotyczy wszystkich jego mieszkańców, tak niestety osoby lubiące sport na "świeżym" powietrzu na destrukcyjny wpływ zanieczyszczeń narażone są w największym stopniu. Podczas uprawiania dyscyplin wydolnościowych nawet 10-krotnie powiększamy ilość powietrza, jaka dostaje się do naszych płuc - w związku z powyższym także do krwi dostaje się więcej szkodliwych związków.

Link do pełnego artykułu: BikeWorld.pl

pixel