Jak wybrać odpowiedni rozmiar maski Respro?

2020-11-09
Jak wybrać odpowiedni rozmiar maski Respro?

Dokonując wyboru maski antysmogowej, kupujący stoi przed kilkoma zasadniczymi zagadnieniami: jaką markę masek wybrać, jaki model będzie odpowiadał konkretnym potrzebom, czy maska spełnia odpowiednie normy i jedno z najważniejszych - jaki rozmiar maski będzie najlepszy i zapewni najwyższą możliwą ochronę. Skoro czytasz ten artykuł to znaczy, że najprawdopodobniej jesteś zainteresowany marką Respro, może zastanawiasz się jeszcze jaki konkretnie model maski wybrać, zapewne już wiesz, że nasze maski spełniają europejskie normy (o czym obszernie piszemy w innym artykule), a zatem pozostaje ostatnia, ale bynajmniej nie najmniej ważna kwestia – jaki rozmiar maski Respro wybrać?

Tylko maska w prawidłowym rozmiarze może zapewnić ochronę przed zanieczyszczeniami powietrza. Zarówno maska, która będzie za mała lub za duża, może powodować dyskomfort w trakcie jej noszenia, a dodatkowo z powodu złego dopasowania do twarzy mogą powstawać szczeliny, którymi będzie dostawało się do płuc zanieczyszczone powietrze.

Rozmiar maski Respro należy dopasować uwzględniając zarówno wzrost i wagę, jak i bardziej szczegółowe pomiary: obwód głowy, długość od oka do podbródka i obwód szyi.

W zależności od wyboru sposobu dopasowania maski, aby wybrać prawidłowy rozmiar maski należy dokonać kilku pomiarów:
• wagi i wzrostu,
• obwodu głowy (używając kawałka materiału lub sznurka owinąć głowę w okolicach brwi, a następnie zmierzyć długość, jaka została owinięta),
• długości od oka do podbródka (używając kawałka materiału lub sznurka przyłożyć go do punktu pomiędzy oczami nad nosem, a następnie przełożyć nad nosem i zmierzyć długość do podbródka),
• obwodu szyi (używając kawałka materiału lub sznurka owinąć nim szyję, a następnie zmierzyć długość, jaka została owinięta).

Po dokonaniu wyżej wskazanych pomiarów porównaj je ze wskazanymi w poniższych tabelach i wybierz odpowiedni rozmiar.

TABELE

Rozmiary wg wzrostu i wagi

Rozmiary wg pomiarów

Należy pamiętać, że każdy ma inny kształt głowy i tabele są pomocą oraz wskazówką przy wyborze rozmiaru, jednak w celu dokładnego dopasowania maski zapraszamy do salonów stacjonarnych lub prosimy o napisanie wiadomości mailowej (rozmiary@respro.com.pl) z podanymi wyżej pomiarami. Zachęcamy do starannego wyboru rozmiaru maski, albowiem po pierwsze dobrze dobrana maska znacząco zwiększa ochronę przed zanieczyszczeniami, a dodatkowo zakupionego i otwartego produktu nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia oraz ze względów higienicznych.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel