Jak zapewnić odpowiednię higienę użytkowania masek Respro?

2020-01-19
Jak zapewnić odpowiednię higienę użytkowania masek Respro?

Czyszczenie, konserwacja, dezynfekcja masek Respro

Maski Respro są środkami ochrony osobistej do wielokrotnego użytkowania. Dotyczy to również wymiennych filtrów, które mogą być wykorzystywane przez wiele tygodni aż do 80 godzin ekspozycji łącznie. W trakcie użytkowania należy jednak zwrócić uwagę na utrzymanie ich w czystości tak aby uniknąć niemiłego zapachu i kontaktu z bakteriami namnażającymi się na powierzchni filtra.

Zachowanie higieny filtra

Każdorazowe użycie maski wiąże się z osadzeniem drobinek śliny na materiale filtra. W konsekwencji zawarte w ślinie bakterie mogą namnażać się na masce i zagrażać zdrowiu użytkownika. Aby temu przeciwdziałać należy zadbać o pielęgnację powierzchni filtra każdorazowo po użytkowaniu.

Zalecanym i oferowanym przez firmę Respro środkiem dezynfekującym jest Respro® Sanitiser. Substancją czynną jest rozcieńczony kwas podchlorawy, który nie szkodzi skórze, nie szkodzi w wypadku połknięcia i może być stosowany przez alergików.

Po użyciu zalecamy nałożenie preparatu na wewnętrzną stronę filtra trzema naciśnięciami atomizera, po czym odczekanie aż preparat wyparuje (zdjęcia poniżej).

Zachowanie czystości otuliny maski na co dzień, jeśli jest taka potrzeba, otulinę maski (ang. Shell) można utrzymywać w czystości za pomocą takiej samej procedury jak dla filtra. Ponadto zalecamy pranie maski w krótkim cyklu co tydzień lub w momencie wymiany filtra. Wyrzucając zużyty filtr, zadbaj o środowisko. Filtr HEP-TYPE™ jest wykonany z włókniny polipropylenowej zatem powinien zostać wyrzucony jako plastik w trakcie separacji odpadów.

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2020
pixel