Jaka maska antysmogowa będzie odpowiednia dla alergika?

2021-06-30

Zmagasz się z alergią? Jeśli tak, przyczyną reakcji uczuleniowej mogą być substancje unoszące się w powietrzu. Do najczęstszych alergenów zalicza się przecież pyłki traw czy drzew, a także kurz czy roztocza. Wsparciem dla Ciebie może być odpowiednio dobrana maska antysmogowa – zabezpieczy Twoje drogi oddechowe zarówno przed typowymi zanieczyszczeniami powietrza, jak również przed substancjami, które uczulają. Zobacz, jaka maska przeciwsmogowa dla alergika sprawdzi się najlepiej.

Jaka maska antysmogowa dla alergika? Postaw na jakość

Osoby zmagające się z alergiami mają wysoki poziom wrażliwości na wszelkiego rodzaju substancje o potencjale uczulającym. Właśnie dlatego wybór maski przeciwsmogowej dla alergika powinien być poprzedzony sprawdzeniem jakości akcesorium oraz jego właściwości. Nie może to być produkt, który dodatkowo podrażni czy np. wywoła problemy z oddychaniem. W tym zakresie nie możesz sobie pozwolić na kompromisy. Właśnie dlatego upewnij się, że zabezpieczenie, które wybierasz:

  • to certyfikowana maska antysmogowa i antyalergiczna – oczekuj przede wszystkim certyfikatu CE, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania,
  • ma wymienne filtry, co zwiększa skuteczność wyłapywania zanieczyszczeń, a jednocześnie zapobiega rozwojowi w masce groźnych drobnoustrojów,
  • zapewni Ci możliwość swobodnego oddychania – istotną kwestią jest np. obecność specjalnie zaprojektowanych zaworów, które pozwalają obniżyć opór powietrza przy zachowaniu wysokiego poziomu ochrony,
  • jest wykonane z materiału, który dobrze odprowadza nadmiar wilgoci i nadaje się do regularnego prania,
  • ma czaszę powstałą z tworzyw, które nie stwarzają ryzyka reakcji alergicznej.

Dzięki temu zyskasz pewność, że maska antysmogowa poprawi Twój komfort oddychania i jakość życia, zamiast stwarzać problemy. Pamiętaj: czasem warto zainwestować nieco więcej w maskę wysokiej klasy, niż narażać się na ryzyko, że nie spełni ona swojej roli. Dlatego z myślą o swoim bezpieczeństwie postaw na jeden z modeli oferowanych przez Respro.

Jaka maska przeciwsmogowa dla alergika? Wybierz z kolekcji Respro!

W gamie masek Respro znajdziesz szeroki wybór modeli o zróżnicowanych parametrach. Dlatego możesz się zastanawiać, która z nich będzie najodpowiedniejsza dla Ciebie, jeśli masz skłonności do alergii. W największym skrócie każda maska antysmogowa Respro może być użytkowana przez osoby o podwyższonej wrażliwości na substancje uczulające. Wszystkie są wykonane z bezpiecznych materiałów i wyposażone dobrej klasy filtry. Jakie?

Podstawa to oczywiście filtry Hepa-Type, które odpowiadają za wychwytywanie z powietrza cząstek stałych. Zaliczają się do nich pyły PM 10 i PM 2,5, typowo obecne w smogu, ale również cząstki submikronowe, nawet PM 0,2! Warto wiedzieć, że dobrej klasy filtry HEPA, np. zawarte w naładowanej elektrostatycznie włókninie, są również niezawodną barierą dla pyłków, kurzu czy roztoczy – a zatem typowych alergenów wziewnych. Dlatego to one są podstawą przy doborze masek dla alergików.

To jednak nie wszystko. Pomocne mogą być również filtry z warstwą DACC, z aktywnym węglem dynamicznym. Ich zadaniem jest również zatrzymywanie rozmaitych tlenków, kwaśnych gazów, spalin oraz podobnych substancji. One również mogą wywoływać podrażnienie, a alergik bywa na nie narażony, przebywając w centrum zakorkowanego miasta czy np. w środowisku gdzie są intensywnie wydzielane rozmaite związki. Dobry przykład to pralnia chemiczna.

W kontekście filtrów istotny jest też opór powietrza – dla alergika powinien być on stosunkowo niski, zwłaszcza jeśli jest on astmatykiem. Dlatego, jeśli nie jesteś narażony na kontakt kwaśnymi gazami czy tlenkami, wybierz np. filtry z linii Sport, które zapewniają bardzo niski opór powietrza i wysoką efektywność wychwytywania typowych alergenów wziewnych. Sprawdzą się doskonale np. w połączeniu z maską Respro Ultralight Allergy Sport.

Jeśli potrzebujesz dodatkowego wsparcia przy odpowiedzi na pytanie, jaka maska antysmogowa dla alergika sprawdzi się najlepiej. Skontaktuj się z naszym zespołem – podpowiemy!

pixel