Maska antysmogowa dla kobiety – jak wybrać?

2021-08-24
Maska antysmogowa dla kobiety – jak wybrać?

Dobry wygląd na co dzień, jest istotny, ale zdecydowanie nie powinien być priorytetem, kiedy w grę wchodzi ochrona zdrowia. Na szczęście obecnie damskie maski antysmogowe tworzone są w taki sposób, aby estetycznie uzupełniać strój, a przy tym chronić układ oddechowy. Dobrze dobrana maska nie będzie uwierać i pozwoli swobodnie oddychać, zarówno w czasie uprawiania aktywności fizycznej, jak również w drodze do pracy czy na spacerze.

Maska antysmogowa damska – niezbędna na co dzień

Jakość powietrza, zwłaszcza w dużych miastach, zauważalnie pogarsza się jesienią i zimą. Nie sposób uniknąć wtedy wychodzenia z domu, a oddychanie smogiem wcale nie sprzyja zdrowiu. Dlatego też noszenie masek antysmogowych jest najbardziej podstawowym środkiem ochrony, jaki można podjąć aby chronić układ oddechowy.

Maski antysmogowe damskie stanowią akcesoria osobistego użytku, które chronią przed zanieczyszczeniami, zawieszonymi w powietrzu. Umożliwiają oddychanie przefiltrowanym powietrzem, zapobiegając przedostawaniu się do organizmu drobin smogu, cząstek stałych, alergenów, bakterii i wirusów. Dzięki odpowiednio dopasowanej maseczce możesz bezpiecznie spacerować, przemieszczać się na rowerze, biegać itd. nawet w czasie godzin tzw. szczytu ulicznego.

Poza tym, w dobie koronawirusa taki rodzaj maseczki chroni również przed przenoszeniem wirusa. W większości środków transportu zasłanianie ust i nosa nadal jest obligatoryjne. Maseczka umożliwia zatem bezpieczną podróż samolotem, pociągiem, komunikacją miejską – znacząco zmniejszając ryzyko zachorowania.

Maska antysmogowa dla kobiet – jak dobrać rozmiar?

Do wyboru w ofercie Respro dostępne aż cztery rozmiary masek: S, M, L, XL. Dokonując zakupu należy jednak kierować się nie tyle samym rozmiarem, co rozmiarówką rozpisaną w tabeli. Aby maska antysmogowa dla kobiet dobrze spełniała swoją funkcję, jej rozmiar musi być dobrze dobrany do twarzy użytkowniczki. Liczy się obwód głowy i szyi oraz długość od oka do podbródka. Jak dokładnie dokonać pomiarów?

  1. Przy pomocy centymetra lub kawałek sznurka zmierz obwód głowy na wysokości brwi.
  2. Przyłóż centymetr lub sznurek do punktu pomiędzy oczami, tuż nad nosem, a następnie pociągnij go wzdłuż nosa, aż do podbródka. Zanotuj otrzymaną długość.
  3. Na koniec, owiń miarką szyję i zmierz jej obwód.

Jak wybrać maskę, aby spełniała swoje zadanie?

Chociaż wygląd jest istotny, to jednak nie najważniejszy – i ta zasada obowiązuje także w doborze maski antysmogowej dla kobiet. Oprócz dobrze dobranego rozmiaru oraz wyglądu, który przypadnie Ci do gustu, musisz wziąć pod uwagę funkcje, które oferuje taki gadżet. Pamiętaj o tym, że:

  • Maski antysmogowe damskie są wykonane z materiałów wysokiej jakości, których skuteczność i standard bezpieczeństwa są udokumentowane certyfikatem.
  • Są to akcesoria wielokrotnego użytku. Kupowanie maski antysmogowej nie ma sensu, jeśli możesz ją założyć tylko raz. Zawsze wybieraj tę, która ma możliwość dokupienia i wymiany oryginalnego filtra.
  • Kształt maski antysmogowej jest perfekcyjnie dopasowany do anatomii kobiecej twarzy.
  • Elementy mocujące są wytrzymałe, a przy tym zaprojektowane tak, aby nie uciskać głowy, policzków czy podbródka.

Dzięki takim rozwiązaniom maska zapewnia to pełnię komfortu noszenia, nawet przez cały dzień. Dobierając maskę warto także uwzględnić rodzaj aktywności, w czasie której będzie miała służyć. Poszczególne modele są przystosowane np. do wykonywania aktywności fizycznej.

Akcesoria w dobrym stylu, czyli maski antysmogowe damskie od Respro

Kobiety uwielbiają bawić się modą, kochają nowości i bycie trendy. Dlatego też marka Respro dba o to, aby każda maska antysmogowa dla kobiet odznaczała się wyjątkowym designem i trwałością wykonania.

Dla fanek zdecydowanych kolorów polecamy różnokolorowe maski antysmogowe damskie maskę CE Cinqro. Forma tego modelu i wykorzystane w nim filtry zapewnią odpowiednią ochronę w czasie aktywności fizycznej. Z kolei dla użytkowniczek ceniących sobie bardziej klasyczne rozwiązania, ten sam model maski dostępny jest także w innych wariantach, również w kolorze czarnym. Maska ma służyć jako funkcjonalne akcesorium – ale przy tym może także świetnie uzupełniać strój.

pixel