Maska antysmogowa dla mężczyzny – jak wybrać?

2021-08-24
Maska antysmogowa dla mężczyzny – jak wybrać?

Chronią przed smogiem, drobnymi pyłami i innymi zanieczyszczeniami. Mają dawać swobodę oddychania, podczas gdy na zewnątrz dosłownie nie ma czym oddychać. Taką właśnie rolę odgrywają maski antysmogowe. Ich specyfika działania to jedno, a drugie to dopasowanie do użytkownika. Szczególnie kwestia ta dotyczy mężczyzn, którzy uwielbiają takie akcesoria i chcą, aby były funkcjonalne, a przy tym wygodne. Sprawdź jak wybrać najlepszą maskę antysmogową.

Jaka maska antysmogowa dla mężczyzn? Wybierz jakość

Mężczyźni są gadżeciarzami – to nie ulega wątpliwości. Uwielbiają akcesoria, które mają niebanalne funkcje, innowacyjne rozwiązania i dobrze wyglądają. Dotyczy to także masek antysmogowych. Nic dziwnego, bo przecież jest to akcesorium, które rzuca się w oczy i musi spełniać bardzo ważną funkcję. Maska antysmogowa męska ma za zadanie chronić układ oddechowy użytkownika przed potencjalnymi zagrożeniami, które unoszą się w powietrzu. Chodzi m.in. o pyły zawieszone, spaliny, dymy, aerozole, alergeny itp. Dlatego w tym zakresie nie można pozwolić sobie na kompromisy.

Maski antysmogowe męskie muszą wyróżniać się przede wszystkim:

  • zapewnieniem komfortu podczas użytkowania (także podczas wykonywania intensywnych ruchów),
  • stabilnym utrzymaniem się na twarzy,
  • certyfikatem CE, który potwierdza bezpieczeństwo i wysoką jakość użytkowanego produktu,
  • skuteczną filtracją powietrza,
  • odpowiednią wentylacją, która umożliwia swobodny wdech i wydech,
  • odpornością na uszkodzenia,
  • idealnym dopasowaniem do kształtu twarzy,
  • jakością wykończenia (materiały i tworzywa, z których zostały wykonane, nie mogą wywoływać alergii),
  • wymienialnością filtrów.

Dobra maska antysmogowa dla mężczyzn poprawia komfort oddychania w każdej sytuacji, niezależnie od tego, czy jej użytkownik znajduje się na zewnątrz, czy w pomieszczeniu. Dlatego zawsze warto zainwestować trochę więcej, by kupić oryginalną, wysokiej jakości maskę, która odpowiednio pielęgnowana, przetrwa lata.

Maska antysmogowa dla mężczyzn od Respro – czy można w niej pracować i uprawiać sport?

Praca i sport to dwie bardzo istotne kwestie w życiu mężczyzny. W każdej z nich ważne jest zdrowie – w pierwszej zapobieganie naruszeniom jego dobrego stanu, a w drugiej jego poprawa. Jednak nie sposób chronić czy dbać o zdrowie, gdy wokół unoszą się zanieczyszczenia. Wdychane do płuc, mogą zasiać w organizmie spustoszenie. Dlatego jeśli jesteś mężczyzną, który pracuje w tzw. trudnych warunkach (na budowie, na terenach przemysłowych, w spalarniach itp.) lub uwielbiasz uprawiać sport na świeżym powietrzu – koniecznie zaopatrz się w maskę antysmogową.

Dzięki niej Twój układ oddechowy, a w rzeczywistości cały organizm, będzie chroniony przed zanieczyszczeniami, które unoszą się w powietrzu. W maskach Respro możesz swobodnie oddychać podczas intensywnej pracy, biegania, jazdy na rowerze, rolkach itp. Pamiętaj, że dobry produkt musi posiadać wymienne filtry, najlepiej z technologią HEPA oraz warstwą węglową.

Maska antysmogowa męska – pamiętaj o właściwym rozmiarze

Obecnie wykorzystywane rozwiązania i technologie sprawiają, że oprócz tego, że maski antysmogowe dokładnie filtrują powietrze i umożliwiają swobodne oddychanie, są też idealnie dopasowane do twarzy noszącego.

Aby się jednak móc o to zatroszczyć, przed wyborem akcesorium, warto dokonać dokładnych pomiarów głowy i twarzy. Chodzi o obwód głowy, obwód szyi oraz długość mierzoną od nasady nosa (punktu między brwiami) aż do podbródka. Dzięki temu poznasz wymiary, które później możesz porównać z wytycznymi tabeli rozmiarów.

Mężczyźni z reguły potrzebują większych masek antysmogowych, dlatego też marka Respro przygotowała je nawet w rozmiarze XL. Rozmiar do jedno, a dopasowanie do kształtu twarzy to drugie. Pamiętaj, że wysokiej jakości maska powinna doskonale przylegać, a w czasie noszenie nie odkształcać się czy nie tworzyć luk, przez które mogą dostać się zanieczyszczenia.

Pamiętaj, że najlepsza maska antysmogowa to jednak ta, którą będziesz chętnie nosić. Upewnij się zatem, że wybrany model nie pije w żadnym miejscu, a także umożliwia szybkie zdejmowanie i zakładanie maski, zawsze kiedy jest to potrzebne.

pixel