Maska antysmogowa sportowa – co odróżnia ją od zwykłej?

2022-01-21
Maska antysmogowa sportowa – co odróżnia ją od zwykłej?

Coraz częściej osoby, które uprawiają sport, zakładają maski antysmogowe (na przykład biegacze lub trenujący nordic walking w parku). Nie każdy jednak czuje się komfortowo w takiej osłonie twarzy. Głównie wynika to ze źle dobranego akcesorium, ponieważ podczas aktywności fizycznej powinno się nosić antysmogową maskę sportową. Co odróżnia ją od zwykłej? Sprawdź!

Maska antysmogowa sportowa – idealne akcesorium dla sportowców

Drobny pył, zanieczyszczenia, alergeny i wirusy stanowią zagrożenie dla sportowców. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na uprawianie sportu w masce antysmogowej. Jednocześnie wykonywany wysiłek fizyczny stawia wysokie wymagania, co do komfortu użytkowania takiego akcesorium. Ze względu na duże obciążenie fizyczne użytkownika, maski antysmogowe muszą umożliwiać optymalną wymianę powietrza.

W szczególności wydychana wilgoć musi być w stanie szybko opuścić maskę, w przeciwnym razie wewnątrz wytworzy się nieprzyjemny mikroklimat. Oznacza to, że można tu używać tylko masek antysmogowych z zaworami wydechowymi. Pozwalają one na szybkie opuszczenie wilgoci i dwutlenku węgla. Ponadto maska ​​musi dobrze przylegać do twarzy i być łatwa do czyszczenia. Takie maski są bardzo odpowiednie do jazdy na rowerze, jazdy konnej, na motocyklu, biegania, aerobiku na powietrzu itp.

Czym wyróżnia się maska antysmogowa do biegania i innych aktywności?

Na przykładzie maski antysmogowej CE Sportsta™ od Respro, która powstała głównie z myślą o biegaczach, kolarzach i miłośnikach turystyki rowerowej, wyjaśnimy, czym różni się takie akcesorium od zwykłej wersji.

Głównie to unikalna konstrukcja, która nie tylko skutecznie chroni przed zanieczyszczeniami powietrza, ale także gwarantuje maksymalny komfort podczas wysiłku fizycznego. Taka maska antysmogowa składa się z ultranowoczesnych filtrów i innowacyjnej czaszy, w których zastosowano wydajne technologie:

  • regulowany pasek na głowę i idealnie zaprojektowane rzepy, które zapobiegają zsuwaniu się maski,
  • wzmocnione szwy w najbardziej wrażliwych miejscach,
  • wysokogatunkowy neopren na czaszy, który idealnie dopasowuje się do twarzy,
  • idealnie zaprojektowany kształt do budowy głowy i twarzy,
  • specjalne panele, które gwarantują naturalny przepływ powietrza,
  • aluminiowy nosek w celu zapewnienia szczelności maski,
  • otwory wokół konstrukcji maski, które umożliwiają prawidłowy i wysoki przepływ powietrza,
  • dwa zawory wydechowe, które szybciej odprowadzają parę wodną, ciepło oraz dwutlenek węgla,
  • specjalnie zakrzywiony, niewszyty filtr maski.

Przede wszystkim to dopasowana struktura oraz obecność dodatkowych zaworów odróżnia maskę antysmogową sportową od zwykłej. Jednak duże znaczenie ma także jakość wymiennych filtrów.

Maska antysmogowa na rower i nie tylko – odpowiedni filtr

Sercem każdej maski antysmogowej jest filtr, który oczyszcza powietrze. W segmencie jakości premium znajdują się filtry Respro Cinqro Sport, które idealnie nadają się do maski antysmogowej na rower, do biegania lub uprawiania innej aktywności fizycznej. W głównej mierze ten rodzaj wyróżnia się najmniejszymi oporami na wdechu, co jest bardzo ważne przy wysiłku fizycznym. Oczywiście gwarantuje także doskonałą ochronę przed smogiem, pyłem i kurzem, które unoszą się w powietrzu. W filtrze tym zastosowano również technologię L-Resistance-Hepa-Type, która jest naładowana elektrostatycznie i odznacza się wysoką skutecznością w wyłapywaniu mikroskopijnych cząsteczek PM 10 i PM 2,5 i o średnicy mniejszej niż 0,2 mikrona.

Każda dobra maska antysmogowa sportowa musi mieć możliwość wymiany filtra. Tylko wtedy, gdy będzie on regularnie dezynfekowany i wymieniany, masz pewność, że ochrona założona na twarz skutecznie spełnia swoją rolę. W przypadku intensywnego używania maski antysmogowej, czyli np. uprawiania sportu, optymalny czas bezpiecznej eksploatacji jednego filtra wynosi mniej niż 70 godzin.

Jeśli więc preferujesz sport w przestrzeni miejskiej lub na innych obszarach o dużym zanieczyszczeniu powietrza, zadbaj o zakup dopasowanej, typowo sportowej maski antysmogowej z wymiennymi filtrami.

pixel