Maski antysmogowe dla zawodowego sportowca – jaką wybrać?

2021-06-30

Jesteś zawodowym sportowcem? Jeśli tak, intensywnie trenujesz, nawet przez kilka godzin każdego dnia, aby osiągnąć idealną kondycję. Jeżeli ćwiczysz również poza domem, np. biegasz, może Ci być potrzebna profesjonalna maska antysmogowa dla sportowca. Zobacz, czym kierować się przy wyborze takiego akcesorium.

Kiedy jest potrzebna maska przeciwsmogowa dla sportowca?

Mogłoby się wydawać, że uprawianie sportu na świeżym powietrzem to doskonały pomysł – szansa na dotlenienie się i uprzyjemnienie codziennego treningu. I rzeczywiście, aktywność outdoorowa ma bardzo wiele zalet. Problem jednak w tym, że… powietrze, którym będziesz oddychać podczas aktywności sportowej, nie zawsze ma idealne parametry czystości.

Najważniejszym zagrożeniem jest oczywiście smog, czyli mieszanka pary wodnej, dymu oraz spalin. Unosi się ona w powietrzu zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, w większych miastach. Nie jest to jednak regułą. Wysoki poziom stężenia pyłów PM 10 i PM 2.5 można spotkać również w małych miasteczkach, a także na wsi. Poza tym szkodliwe mogą być:

 • różnego rodzaju alergeny wziewne, a w szczególności pyłki traw i kwiatów w okresie wiosenno-letnim,
 • chemikalia wydzielane przez pestycydy i inne środki stosowane przez rolników do oprysków upraw,
 • kurz i roztocza,
 • różnego rodzaju produkty uboczne spalania nieekologicznego paliwa w piecach w domach.

Te zanieczyszczenia są szczególnie niebezpieczne, wówczas gdy uprawiasz sport. Powód jest prosty: podczas ćwiczeń wykonujesz wysiłek, który wymusza szybsze krążenie krwi w organizmie. W efekcie oddychasz głębiej i szybciej, ponieważ potrzebujesz więcej tlenu. A im głębsze wdechy wykonujesz, tym bardziej jesteś narażony na to, że do Twojego układu oddechowego przeniosą się zanieczyszczenia z powietrza.

Dlatego jeśli dużo ćwiczysz na zewnątrz, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym lub w okresie wzmożonej emisji alergenów wziewnych, może Ci się przydać profesjonalna maska przeciwsmogowa dla sportowca.

Jaka maska antysmogowa dla sportowca będzie najlepsza?

Jako profesjonalny sportowiec, będziesz używać swojej maski przeciwsmogowej bardzo intensywnie. A to ważny powód ku temu, aby postawić na niezawodny model wysokiej jakości – taki, który zagwarantuje Ci:

 • wysoki komfort noszenia, co oznacza zarówno łatwe odprowadzanie potu, jak również możliwość wyregulowania akcesorium, aby nie uwierało i nie uciskało,
 • swobodne oddychanie – niski opór powietrza przy intensywnych treningach jest koniecznością. Jeżeli maska utrudniałaby Ci swobodną wymianę powietrza, narażałbyś się na gorsze samopoczucie oraz obniżenie osiąganych wyników,
 • niezawodne filtrowanie zanieczyszczeń, które stanowią dla Ciebie zabezpieczenie.

Wbrew pozorom, połączenie tych trzech cech w ramach jednego produktu jest możliwe. Sprawdź maski przeciwsmogowe Respro z linii sportowej. To specjalnie opracowane akcesoria, które powstały z myślą o osobach, które intensywnie ćwiczą. Wyróżniają je:

 • wyjątkowa lekkość – wynika ona m.in. z zastosowania lekkiej odmiany neoprenu,
 • ergonomiczny kształt, który wspiera aerodynamikę ciała,
 • efektywne odprowadzanie wilgoci oraz potu,
 • niski opór powietrza – gwarantowany zarówno dzięki obecności specjalnych zaworów, jak i przemyślanej konstrukcji czaszy oraz filtrów wewnętrznych,
 • szeroki zakres regulacji – dzięki temu maska jest stabilnie osadzona na twarzy i nie przemieszcza się w trakcie intensywnego ruchu.

Jeżeli szukasz najlepszej maski przeciwsmogowej dla sportowca z kolekcji Respro, sprawdź przede wszystkim model Ultralight Black – Allergy Sport. To wersja wyposażona również w typowo sportowy filtr z technologią Hepa-Type, który radzi sobie zarówno z pyłem zawieszonym, jak i z kurzem, bakteriami czy grzybami. Dzięki temu zyskujesz w niej komfort oddychania bez podrażniania gardła i narażania się na wdychanie typowych zanieczyszczeń.

Pamiętaj, że w kolekcji Respo znajdziesz również maski do typowo miejskich zastosowań oraz takie, które sprawdzą się np. przy pracy w trudniejszych warunkach. Dowiedz się więcej, a w razie pytań, skontaktuj się. Chętnie podpowiemy Ci, jakie rozwiązanie wybrać!

pixel