Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa

2020-10-05
Podróżowanie w dobie pandemii koronawirusa
,,Gdzie chciałbyś/chciałabyś pojechać?” – pytanie tak proste, a jednocześnie tak bardzo nastręczające kłopotów w dzisiejszych czasach. Pewnie większość z nas chętnie wróciłaby do momentu kiedy wybierało się lot do wybranego miejsca i ze spokojem odliczało dni do daty wyjazdu. Ale nastał rok 2020 i świat ogarnęła pandemia koronawirusa, tysiące lotów odwołano, wiele wymarzonych podróży, spotkań z dawno niewidzianymi osobami musiało zostać przełożonych na inny czas. Świat jednak zdecydował, że nie może pozostać zamknięty na nie wiadomo jak długi czas, turystyka jest też podstawą gospodarki wielu państw na świecie, wznowiono loty, kursy pociągów, jednocześnie wprowadzając ograniczenia dla podróżnych, jednym z nich jest obowiązek zasłaniania ust i nosa podczas podróżowania komunikacją publiczną czy na pokładzie samolotów.

Maski antysmogowe Respro posiadają europejski certyfikat na zgodność z normą EN149:2001 + A1:2009, w trakcie testów badane są m. in. opory powietrza przy wydychaniu. Maski te tworzone są także z myślą o osobach, które chcą w nich uprawiać różnego rodzaju aktywności fizyczne na wolnym powietrzu, a zatem oddychanie w nich jest łatwe, nie sprawia trudności i nie powoduje uczucia duszenia się. Powyższa cecha masek Respro jest istotna w kontekście podróżowania, filtry w które są wyposażone maski, mogą wyłapywać nawet bardzo niewielkie cząsteczki, co może być niezwykle istotne i minimalizować ryzyko w związku z koronawirusem. Dlatego też zalecamy używanie masek Respro wszędzie tam gdzie utrudnione jest zachowanie dystansu społecznego, jak wąskie przejścia na lotniskach czy wagony pociągów, a także tam gdzie występuje zamknięty obieg powietrza. Maski Respro są niezwykle lekkie i nie zajmują dużo miejsca, dlatego na pewno znajdzie się dla nich miejsce w każdej torebce czy małym bagażu podręcznym.

Poza używaniem masek warto oczywiście pamiętać o wspominanym już zachowywaniu dystansu społecznego, częstym odkażaniu rąk i niedotykaniu twarzy. A przed każdą zagraniczną podróżą warto sprawdzić jakie reguły i zalecenia obowiązują w danym państwie, w tym wypadku dobrym źródłem informacji jest strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych, a także jak w danym miejscu kształtuje się liczba zachorowań – tutaj szczególnie polecamy stronę Worldometers.info.

A jeśli już zdecydujecie się na zagraniczną podróż, nie ważne czy bliską czy nieco dalszą, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa, spakujcie maskę Respro i w drogę po nowe przygody!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel