Przed jakimi zanieczyszczeniami chronią maski antysmogowe?
Maski antysmogowe, jak sama nazwa wskazuje, chronią przed smogiem. Jednak to nie wszystko! Rola tego rodzaju ochrony jest znacznie bardziej rozbudowana. Dzięki nim możesz natychmiast oddychać czystym powietrzem i prowadzić zdrowsze życie. Ale dokładnie, przed czym chronią maski przeciwsmogowe? Sprawdź.
Smog – miejski wróg
Smog jest rodzajem zanieczyszczenia powietrza, które najczęściej można zaobserwować w dużych, zatłoczonych miastach. To właśnie tam ze względu na intensywny ruch samochodowy oraz gęste ulokowanie na małym obszarze wielu budynków mieszkalnych, występuje najwięcej emisji spalin i sadz węglowych. Kiedy więc wszelkie związki lotne oraz tlenki zareagują ze światłem słonecznym, nad miastem unosi się gęsta, szara chmura zanieczyszczeń, czyli tzw. smog fotochemiczny. To w niej znajdują się przede wszystkim:
- zawieszone cząstki stałe (PM 10, PM 2,5 i PM 0,3),
- szkodliwe związki np. dwutlenek węgla (CO2), SO2 (dwutlenek siarki), O3 (ozon) i NO2 (dwutlenek azotu).
Wszelkie szkodliwe substancje, które występują w smogu mogą prowadzić do poważnych chorób górnych dróg oddechowych (w tym astmy), podrażniać nos, oczy i gardło oraz obniżać odporność.
Przed czym chronią maski antysmogowe? – drobnoustroje
Wbrew pozorom maski przeciwsmogowe służą nie tylko do ochrony przed smogiem. Dobrze radzą sobie także z toksycznymi aerozolami, wirusami, bakteriami, a nawet alergenami, które unoszą się w powietrzu. Dzięki maskom antysmogowym możesz znacznie zmniejszyć ryzyko infekcji wirusowej. W czasach pandemii koronawirusa noszenie ochrony nosa i usta powinno być czymś naturalnym. Zapobiega rozsiewaniu drobnoustrojów metodą kropelkową i jednocześnie chroni przed zakażeniem ze strony innych osób.
Wysokiej jakości maska przeciwsmogowa zapewnia również maksymalną ochronę przed niechcianymi, a nawet niebezpiecznymi cząsteczkami i alergenami. Jednocześnie jest niezwykle wygodna w noszeniu. Jeśli chcesz chronić się przed zarodnikami pleśni i bakteriami, zalecamy noszenie masek z wymiennymi filtrami. Założone na twarz nie przeszkadzają w oddychaniu ani mówieniu, można z nimi wygodnie pracować i rozmawiać. Ważne jest, aby nosić je prawidłowo tzn. jak najlepiej dopasowane do kształtu twarzy. Istnieją maski takie jak Respro, które posiadają zawory wydechowe. To one zapobiegają nieprzyjemnemu nagrzewaniu się twarzy pod maską i jeszcze szybciej odprowadzają parę wodną, ciepło oraz dwutlenek węgla.
Maska antysmogowa Respro = skuteczna ochrona
Skuteczność ochrony przed smogiem i drobnoustrojami zależy od rodzaju wybranej maski. Warto zaufać tradycji, którą oferuje marka Respro. Pierwsze produkty tego producenta zagościły na rynku już w 1993 roku. Z biegiem czasu wygląd masek ewoluował i dziś są nie tylko skuteczną ochroną, ale także eleganckim lub sportowym uzupełnieniem stylizacji. Każda maska antysmogowa Respro to mnogość zastosowanych technologii. Zadbano w nich m.in. o:
- unikalne systemy mocowania,
- wyjątkowo trwałe materiały na zewnątrz i wewnątrz maski,
- idealnie zaprojektowane rzepy,
- wzmocnione szwy w newralgicznych miejscach (u góry i dołu maski),
- wymienne filtry wysokiej jakości.
Z uwagi na to, że filtr jest sercem każdej maski przeciwsmogowej w produktach Respro zadbano o to, aby był on wyprodukowany zgodnie z najnowocześniejszymi technologiami. Wszystkie filtry dostępne w sprzedaży wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Można je podzielić na filtry:
- typu Hepa – blokuje przedostanie się do organizmu cząsteczek o średnicy mniejszej niż 2,5 mikrometra (PM 2.5) oraz zanieczyszczeń większych niż 0,3 mikrometra,
- węglowe DACC – skutecznie zatrzymują wszelkie substancje szkodliwe, które pochodzą z emisji spalin samochodowych lub palenia w piecach,
- tzw. kombinacyjne – złożone są z warstwy Hepa oraz węglowej.
Skuteczność ochrony tych produktów została potwierdzona w przeprowadzonych testach certyfikacyjnych na zgodność z normą EN-149. Dlatego jeśli szukasz maski antysmogowej, której warto zaufać to właśnie Respro ma dla ciebie najlepszą ofertę na rynku.