Respro podjęło współpracę z klubem sportowym Cracovia

2018-01-17
Respro podjęło współpracę z klubem sportowym Cracovia

Cracovia chroni się przed smogiem z Respro

Grająca w Lotto Ekstraklasie Cracovia postanowiła zadbać o zdrowie swoich zawodników. Klub nawiązał współpracę z marką Respro, brytyjskim producentem masek antysmogowych. Firma przygotowała specjalną serię masek w klubowych barwach Cracovii. To prawdopodobnie pierwsza tego typu współpraca w Europie.

Respro to światowy lider w produkcji masek antysmogowych. Firma została założona w 1993 roku w Wielkiej Brytanii i tam do tej pory odbywa się całość produkcji. W portfolio Respro znajdują się zarówno maski typowo miejskie (dla motocyklistów, rowerzystów i pieszych), jak i te przeznaczone dla sportowców.

Smog to bardzo duży problem w wielu polskich miastach. Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), przedstawiającego 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskiej, aż 33 znajduje się w Polsce. Kraków to jedno z tych miast, gdzie w okresie jesienno-zimowym zanieczyszczenie powietrza jest naprawdę wysokie, a normy dotyczące pyłów PM2,5 i PM10 są nierzadko przekroczone o kilkaset procent. Problem dostrzega coraz więcej osób, które decydują się na zakup masek antysmogowych czy domowych oczyszczaczy powietrza.

Badania sprzedaży wskazują, że naszymi maskami są zainteresowane nie tylko pojedyncze osoby, ale duże firmy, które chcą dbać o zdrowie pracowników. Dostajemy bardzo dużo zamówień od korporacji zatrudniających kilkuset pracowników, które swoje biura mają zlokalizowane w centralnych częściach miast - mówi Jan Maciantowicz z firmy Brod, wyłącznego dystrybutora w Polsce.

Nawiązując współpracę z Cracovią postanowiliśmy pójść krok dalej. Piłkarze otrzymali od nas specjalnie zaprojektowane maski w charakterystycznych biało-czerwonych barwach Cracovii. To pierwszy przypadek w Polsce, a prawdopodobnie także w Europie, kiedy drużyna sportowa ma swoje klubowe maski antysmogowe - dodaje Maciantowicz

Zdajemy sobie sprawę z zagrożenia, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze, zwłaszcza dla sportowców przebywających na zewnątrz przez kilkanaście godzin tygodniowo. Maski antysmogowe Respro są dla nas idealnym rozwiązaniem, ponieważ wiemy, że stoi za nimi ponad dwudziestoletnie doświadczenie, a nie tylko chwilowy popyt. Wysoka jakość wykonania i komfort korzystania z masek są dla nas kluczowe, dlatego sprzęt Respro był absolutnie pierwszym wyborem - mówi dyrektor handlowy MKS Cracovia SSA Maciej Czupryna.

Przedstawiciele Respro potwierdzają, że maski w barwach Cracovii trafią również do otwartej sprzedaży, będzie je można kupić w sklepie klubowym. Ten pomysł wyszedł z obydwu stron, dlatego bardzo szybko udało nam się ustalić wszystkie szczegóły. Maski powinny trafić do otwartej sprzedaży jeszcze w tym miesiącu - kończy Jan Maciantowicz

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018
pixel