Wszystko o zaworach w maskach Respro

2020-11-06
Wszystko o zaworach w maskach Respro

Chciałoby się napisać maska jaka jest każdy widzi, ale czy naprawdę każdy wie z jakich dokładnie elementów się składa? Maski Respro są połączeniem: shell’a maski (wykonanego z neoprenu lub siateczkowego stretchu) wyposażonego dodatkowo w nosek, wymienny filtr oraz zaworów. I to właśnie zawory będą ,,bohaterem” niniejszego artykułu. Wydawałoby się, że zawory są po prostu otworami przez które wydychamy powietrze, jednak mało kto wie, że zawory wykorzystywane w maskach Respro różnią się od siebie i mają wyjątkowe właściwości.

Rodzaje zaworów w maskach Respro

W maskach Respro wykorzystywane są dwa rodzaje zaworów:
zawory Techno - zaprojektowane tak, aby zapewnić użytkownikowi odpowiedni dopływ powietrza i niskie opory oddychania, dwa otwory wydechowe pozwalają błyskawicznie odprowadzić ciepło, wilgoć oraz dwutlenek węgla, membrany w tych zaworach wykonano z medycznego silikonu, co pozwala na stosowanie maski w każdych warunkach w szerokich zakresach temperatur,


Powa-Elite - stworzone z myślą o optymalnym przepływie powietrza, dwa zawory tego typu zapewniają minimalny opór przy oddychaniu, dzięki czemu nawet w czasie intensywnych ćwiczeń maska nie utrudnia wdechów i wydechów, ogromną zaletą tych zaworów jest ulepszony system filtracji, który zmniejsza ilość wilgoci zatrzymywanej przez filtry w czasie oddychania, w tych zaworach także membrana została wykonana z medycznego silikonu.

W zawory Powa-Elite wyposażono maski Cinqro, Sportsta i Techno+, a zatem te które zaprojektowano z myślą o osobach chcących uprawiać w masce aktywności sportowe, w związku z czym użytkownicy takich masek mają większe zapotrzebowanie na tlen oraz powinno zależeć im na szybkim i skutecznym odprowadzaniu ciepła i wilgoci z wnętrza maski. Maski Techno oraz Allergy skonstruowano z wykorzystaniem zaworów Techno, które są dedykowane dla masek przeznaczonych do codziennego użytku.

Czy zawory można wymieniać?

Oczywiście, że istnieje możliwość wymiany zaworów. Jednakże jeśli zawory są utrzymywane w dobrym stanie nie powinny one wymagać wymiany. Co miesiąc zaleca się przepłukanie zaworów ciepłą wodą, pozostawienie do całkowitego wyschnięcia i ewentualnie zastosowanie niewielkiej ilości talku, aby zapobiec przywieraniu membran. W zaworach Powa-Elite ważne jest, aby prawidłowo zamocować zawory.

Zawory to bardzo istotny element maski, dzięki nim wydychane powietrze jest szybko odprowadzane i zapobiega zawilgoceniu maski. Silikonowe membrany rozchylają się jedynie przy wydychaniu powietrza, a nie rozchylają przy jego wdychaniu, dzięki czemu zanieczyszczone powietrze nie dostaje się do płuc użytkownika maski. Zawory w maskach Respro zostały dostosowane do potrzeb związanych ze sportowym lub ogólnoużytkowym przeznaczeniem masek.

Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel