Zielone sposoby na oczyszczanie powietrza

2020-10-09
Zielone sposoby na oczyszczanie powietrza
Problem smogu pojawia się w najbardziej nasilonym stopniu w okresie jesienno-zimowym i wtedy też wiele osób zastanawia się w jaki sposób oczyszczać powietrze w swoim domu. Niewątpliwie najbardziej skuteczną metodą jest korzystanie z oczyszczaczy powietrza, które są wyposażone w profesjonalne filtry wyłapujące cząsteczki stałe. Są jednak metody, aby radzić sobie z pewnymi zanieczyszczeniami naturalnie.

Specjaliści z NASA w raporcie "Interior Landscape Plants for Indoor Air Pollution Abatement" opublikowali listę roślin, które skutecznie oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń. Warto zatem rozważyć czy kupując rośliny do domu nie wybrać właśnie takich, które znajdują się na powyższej liście. Od razu należy jednak zaznaczyć, że dzięki roślinom doniczkowym może dojść do redukcji zanieczyszczeń chemicznych, ale nie wyłapią one pyłów zawieszonych.

Rośliny o właściwościach antysmogowych usuwają formaldehyd, benzen, ksyleny, tlenek węgla i inne szkodliwe związki chemiczne. Wiele gatunków tych roślin jest niezwykle popularnych jak skrzydłokwiat czy zwyczajne paprotki, które były swojego czasu chyba w każdym domu. Innymi gatunkami o oczyszczających cechach są: chamedora wytworna, sansewieria, bluszcz, chryzantema wielokwiatowa, draceny i wiele innych. W dobie zakupów internetowych wszystkie te gatunki roślin można zamówić i kupić z dostawą do domu, a dodatkowo z łatwością można znaleźć wszystkie potrzebne informacje dotyczące ich uprawy. Zachęcamy zatem do używania tych zielonych filtrów, które nie tylko poprawią jakość powietrza w domu czy mieszkaniu, ale też sprawią że będzie przytulniej i ładniej.

Jednocześnie zalecamy aby w okresie smogowym pamiętać o odpowiedniej ochronie podczas przebywania na wolnym powietrzu, zwłaszcza w miejscach w których występują wysokie stężenia pyłów zawieszonych. Najlepszą metodą ochrony są maski antysmogowe, wyposażone w wymienne filtry, które wyłapują cząsteczki stałe i inne zanieczyszczenia z wdychanego powietrza.
Już teraz zapoznaj się z ofertą i wybierz coś dla siebie. Postaw na Respro!

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel