Maski

Maski antysmogowe Respro® wynalezione zostały w Wielkiej Brytanii i są tam produkowane od 1993 roku. Opracowanie masek zabezpieczających przed wdychaniem szkodliwych substancji, zanieczyszczeń i alergenów okazało się prawdziwą rewolucją, a produkty tego typu stają się coraz popularniejsze na całym świecie. Firma Respro® produkuje maski do codziennego użytku oraz modele sportowe w wielu wariantach.

Od samego początku firma Respro przywiązywała olbrzymią wagę zarówno do jakości wykonania swoich produktów jak i zapewnienia właściwej ochrony przed zanieczyszczeniami powietrza. Już w grudniu 1996 firma uzyskała certyfikat badania EC potwierdzający zgodność z obowiązującymi wówczas Dyrektywą Unijną 89/686/EWG i normą EN 149:1991. W bieżącym roku zakończono z kolei badania na zgodność z normą EN 149: 2001 + A1:2019 potwierdzające klasę ochrony FFP1 dla masek wielokrotnego użytku. W konsekwencji uzyskano certyfikat zgodności EU z Regulacją 2016/425 zastępującą Dyrektywę 89/686/EWG. Powyższe dowody jakości są istotne dla użytkowników ze względu na dostępność na polskim rynku szeregu produktów nie posiadających żadnego potwierdzenia ochrony co wobec poziomu zanieczyszczeń i ich szkodliwości dla zdrowia ma bardzo duże znaczenie.

Przeciwsmogowe maski codzienne to doskonała propozycja dla osób, które spędzają dużo czasu w warunkach dużego zapylenia, dojeżdżają do pracy komunikacją miejską lub chcą ochronić się przed szkodliwym działaniem spalin lub alergenami. W czasach gdy smog stał się prawdziwym problemem, maska tego typu może okazać się niezwykle przydatna zapewniając maksymalny komfort i ochronę dróg oddechowych przed trującymi substancjami, gazami, kurzem oraz bakteriami, wirusami i grzybami. Maski do codziennego użytku warto wkładać w czasie spacerów po ulicach miast, w drodze do pracy, podczas jazdy rowerem czy skuterem oraz wszędzie tam, gdzie spaliny, zanieczyszczenia, dym papierosowy czy alergeny nie pozwalają komfortowo egzystować. Maski Respro® to rzecz szczególnie przydatna osobom cierpiącym na różnego rodzaju uczulenia, dzieci i młodzieży oraz wszystkich ludzi, dla których zdrowie jest priorytetem.

 

 

Maski sportowe to idealna propozycja dla osób, które uprawiają swoje ulubione dyscypliny na powietrzu. Biegacze, rowerzyści i rolkarze są szczególnie narażeni na wdychanie szkodliwych substancji, gdyż podczas wysiłku fizycznego zwiększa się tępo oddechu, co znacząco wpływa na ilość dostających się do płuc zanieczyszczeń. Wbrew pozorom nie jest to jedynie problem osób mieszkających w dużych miastach – na terenach podmiejskich i wiejskich do czynienia mamy z dużymi ilościami kurzu, pyłków roślin i drobnoustrojów, które również nie są obojętne dla zdrowia. Ćwiczenie w masce pozwoli uniknąć wdychania niebezpiecznych związków chemicznych i zanieczyszczeń, dzięki czemu każdy trening będzie przyjemny i w pełni korzystny dla zdrowia. Maski sportowe od codziennych różnią się przede wszystkim konstrukcją zaworów, których konstrukcja pozwala na większy skok membrany, co skutkuje większym przepływem powietrza przez maskę – takie rozwiązanie pozwala swobodnie oddychać nawet podczas intensywnych treningów i przy przyspieszonym oddechu.

 

 

Maski Respro® wyróżniają się bardzo wysoką jakością wykonania, dbałością o estetykę, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania. Stosowane w nich materiały i rozwiązania są gwarancją maksymalnej skuteczności. Sukces marki Respro® jest wynikiem wprowadzenia najwyższych standardów produkcji i innowacyjnych pomysłów. Dziesiątki unikalnych technologii Respro® pozwoliło stworzyć kolekcję produktów, które spełniają nawet najbardziej wygórowane oczekiwania odbiorców. Pojawiające się na rynku zamienniki nie mogą pochwalić się tak wysoką jakością i opatentowanymi rozwiązaniami dostępnymi jedynie dla produktów tej marki – dlatego właśnie poszukując idealnej maski antysmogowej warto wybierać zawsze oryginalne produkty sygnowane logo Respro®.

Z masek antysmogowych korzystają już setki tysięcy użytkowników na całym świecie, ciesząc się bezpieczeństwem i komfortem. Maski Respro® dostępne są w kilku rozmiarach i wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasować można je do swoich indywidualnych potrzeb.

 

 

Aby wziąć pod uwagę skuteczność maski, należy uwzględnić następujące punkty:

  • Czy produkt skutecznie uszczelnia?

  • Czy skuteczny jest materiał filtracyjny?

Aby maska była w pełni wydajna wymagane jest prawidłowe uszczelnienie wokół nosa i ust, aby znaczna część wdychanego powietrza faktycznie przechodziła przez filtr. Jeśli powietrze nie przechodzi przez filtr, wówczas nawet przy zastosowaniu najskuteczniejszego filtru, użytkownik wciąż będzie wdychać nieprzefiltrowane powietrze.

Uszczelnienie

Maski Respro są wykonane z neoprenu lub stretchu. Jako materiały rozciągliwe umożliwiają łatwe dopasowanie maski do różnym rysów twarzy, uszczelniając maskę wokół twarzy, tym samym zapewniając wygodne dopasowanie.

Kolejną ważną kwestią uszczelnienia jest wielkość – rozmiar. Zakres rozmiarów w obrębie populacji dorosłych różni się znacznie, jeden rozmiar nie pasuje dla wszystkich ludzi. Wprowadziliśmy dwa rozmiary pasujące dla 90% populacji dorosłych. Średni i duży rozmiar. Dla dorosłej kobiety o średniej wysokości/wadze zaleca się średni rozmiar. Natomiast dla dorosłego mężczyzny o średniej wysokości/wadze zaleca się duży rozmiar. Wybierając odpowiedni rozmiar i przestrzegając stosowne instrukcje montażu możesz zapewnić prawidłowe uszczelnienie.

Maski rozciągają się między nosem a kością policzkową, wówczas może utworzyć się zagłębienie. Ta luka nie jest uszczelniona i zanieczyszczone powietrze przedostaje się przez ten obszar, wskutek tego występuje zmniejszona wydajność maski. W celu zapewnienia prawidłowego uszczelnienia w tym obszarze, wszystkie nasze maski są wyposażone w zacisk nosowy, który dopasowuje się indywidualnie do kształtu użytkownika.

Ponadto maski Linii Respro CE są wyposażone w pasek nagłowny zapobiegający zsuwaniu się maski i zwiększający jej szczelność.

Każda maska zawiera wymienny filtr właściwy dla danego środowiska miejskiego albo wiejskiego. W zależności od środowiska, w którym przebywamy, należy ocenić typ filtra jaki jest nam potrzebny. W chwili obecnej w ofercie dostępne są zasadniczo 3 typy filtrów:

Filtr HT 250 – uniwersalny filtr o najdłuższej żywotności wprowadzony do obrotu w roku 2019,

Filtr Sportowy – przeznaczony głównie do zastosowań sportowych o nieco lepszych oporach niż filtr HT 250. Filtr ten dostępny jest pod następującymi nazwami handlowymi: Cinqro Sport, Allergy Particle i Sports.

Filtr Kombinacyjny - filtr będący połączeniem filtra HEPA-TYPE i warstwy DACC (węgiel aktywny). Powinien być zastosowany w miejscach o bardzo wysokim stężeniu szkodliwych związków chemicznych w powietrzu. Filtr ten dostępny jest pod następującymi nazwami handlowymi: Cinqro Urban, Allergy Chemical i Techno Filter.

pixel